regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Magnus Nightgale (budowa)

W tym miejscu każdy nowy gracz tworzy swój zapis w postaci karty postaci.

Także w tym miejscu jest spis zasad rozgrywki oraz regulamin forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magnus Nightgale
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 18, 2023 3:51 pm

Imię i nazwisko/pseudonim: Magnus Nightgale | Anubis
Data urodzenia: 27 lat | Urodził się osiemnaście lat po Kataklizmie.
Rasa: Mag
Zawód: Nauczyciel Magii | Po pracy Egzorcysta

Historia: Jego przeszłość jest dla wielu wielką zagadką, on też niechętnie o niej opowiada. Bywa, że czasami wspomni coś, ale nigdy nie można być pewnym czy jest to historia prawdziwa, czy być może kłamstwo, które właśnie wymyślił na poczekaniu. On sam mówi, że prawdziwych narodzin doświadczył wstępując w szeregi Wyznawców Nox Starożytnego Smoka Pustki. Tam jako wierny pomocnik i sługa, awansował na szczeblach sekty. Nie chwali się jednak tym, zwłaszcza w czasach gdy Pan Smoków upadł, a którego popierał z całego serca. Nie wiadomo też jakie stanowisko na szczeblach swojej organizacji zajmuje Magnus, a jednak z pewnością jest kimś ważnym i bardzo szanowanym. Jego organizacja zrekrutowała go za młodu i nauczyła jak posługiwać się bronią, a także wiele razy brał udział w torturach, do których nabrał sprawnej ręki. Niestety życie nie obeszło się z nim łaskawie, gdy zachorował na cukrzyce w wieku osiemnastu lat i stale zmuszony jest przyjmować zastrzyki z insuliną. Do Cross przybył niedawno zajmując się nauczaniem magii młodych adeptów, a także po godzinach pomaga z wygnaniem duchów, zjaw, i zła, które czasami przenika do realnego świata. Takich umiejętności nabrał przy swoim opiekunie z Wyznawców Nox Pradawnego Smoka Pustki, a także w rytuałach które sam przeprowadzał. Nie zostało to jednak nie zauważone przez drugą stronę, tak też nabawił się nawiedzania przez ducha

Statystki
Siła: 5 + 20 = 25
Zwinność: 10 + 11 = 21
Wytrzymałość: 13
Inteligencja: 28 + 8 = 36
Siła woli: 15 + 21 = 36
Percepcja: 5 + 16 = 21

Wady:
- Choroba (Koszt 2) [Cukrzyca]
- Nałóg (Koszt 1) [Papierosy]
- Nawiedzany (Koszt 2)
- Mroczna Tajemnica (Koszt 5)

Zalety:
+ Grupa wsparcia (Koszt 4) [Wyznawcy Nox Pradawnego Smoka Pustki]
+ Torturowanie (Koszt 3)
+ Mistrz Broni (Koszt 1) [Katana]
+ Wysoki próg bólu (Koszt 2)

Zdolności
Natura Energii - Trzecie Arkana (Koszt 35)
Natura Ochrony - Drugie Arkana (Koszt 20)

Zakupy:

Ubrania
- Komplet wzmocniony- +40 hp- Wzmocnione skórzanymi elementami-750 myntów
Akcesoria
- Pasek na eliksiry -30 myntów
Torba
Torba skórzana wzmocniona- z metalowymi wzmocnieniami-150 myntów
Bronie
- Katana 1h +15 dmg -500 myntów
- Kastet z ostrymi zakończeniami +15 dmg - 500 myntów

Zostaje mi: 70 myntów

Chcesz zwierzątko domowe? Podaj jakie: Nietoperz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapisy”