regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Regulamin Gry

W tym miejscu każdy nowy gracz tworzy swój zapis w postaci karty postaci.

Także w tym miejscu jest spis zasad rozgrywki oraz regulamin forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tkacz Losu
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 452
Rejestracja: pt sie 14, 2020 9:47 pm

1. Każdy zarejestrowany jest zobowiązany do aktywnej gry.
* Postacie, które po 2 tygodniach od przyjęcia przez Administrację Karty Postaci nie zaczną brać czynnego udziału w grze, zostaną usunięte.
* Jeśli Użytkownik nie pojawi się na forum bez usprawiedliwienia (usprawiedliwiać można się w tym temacie na forum) w trakcie trzech miesięcy od ostatniej aktywności, jego postacie zostaną dezaktywowane
* Aktywność rozumiana jest jako pisanie postów na fabule, a nie jako pokazywanie się na forum od czasu do czasu, bądź pisanie w dziale „Strefa poza fabułą”.

2. Śmiertelność.
Można zabijać postacie bez zgody Użytkownika postaci.
Jednak jeśli Użytkownik uzna, że jego postać nie powinna zginąć (np. inny Użytkownik dokonał nadużycia zasad gry zabijając jego postać) może zgłosić sprawę do Administracji. Ta rozstrzygnie czy miało miejsce nadużycie.
Jeśli administracja uzna zażalenie, sesja w trakcie, której została zabita postać zostaje anulowana, cofnięta lub zmieniona w zależności od sytuacji, a uśmiercona postać wróci do żywych.
* Postacie, które na forum umarły, nie mogą powrócić po jakimś czasie (chyba, że jako duch).

3. Pisząc post należy pamiętać o zasadach pisowni języka polskiego.
* Staramy się nie pogrubiać całości postów, nie pisać ich kursywą, nie pomniejszać, nie powiększać. Nie używamy w postach żadnych gwiazdek do oznaczenia co robi nasza postać. Posty fabularne powinny być napisane zwykłą czcionką. Czcionka pochyła może być zastosowana przy zaznaczeniu myśli postaci, czcionka pogrubiona może zostać zastosowana ewentualnie przy wypowiedziach postaci.
* W postach nie wolno używać emotikon.
* W poście mogą znaleźć się słowa z języków obcych, ale nie może się z nich składać cały post, a jedynie niewielki jego fragment.
* Post fabularny powinien składać się z minimum czterech zdań.
* Starajmy się nie offtopować w temacie fabularnym. Jeśli już czujemy silną potrzebę przekazania osobie, z którą piszemy, jakiejś krótkiej informacji, można użyć do tego PW (prywatna wiadomość), bądź też zawrzeć ową wiadomość dyskretnie pod postem. Przykład:
/Ja spadam, dokończymy później./
* Nie spieszcie się i nie popędzajcie. Można od czasu do czasu na chwilę zatrzymać akcję.

4. Nie można pisać o sobie jak o nieśmiertelnym bogu.
Nie można za kogoś decydować co robi (wyjątkami są sytuacje, gdy przejmuje się nad kimś kontrolę itp.) W razie sporów fabularnych, jeśli Użytkownicy nie mogą dojść do porozumienia należy zwrócić się o pomoc do Administracji.

5. Chcąc stworzyć nowy temat należy umieścić jego propozycję w temacie z propozycjami na forum. Następnie Administracja zapozna się z propozycją i utworzy lub nie nowy temat.
* Wyjątkiem jest tworzenie pomieszczeń w domach. Właściciel domu może tworzyć tematy bez zgody Administracji. Jednak, jeśli Administracja zauważy niezgodność fabularną w utworzonych tematach może je skasować, a autor otrzyma ostrzeżenie. np. biedak zbudował w swoim mieszkaniu pięć luksusowych pokoi - jest to niezgodność fabularna, gdyż biedaka nie stać, aby wybudować sobie luksusowe pokoje (chyba, że umie to fabularnie wyjaśnić).

6. Zabrania się wykorzystywania wiedzy z poza fabuły (np. z SB, gg czy z czyiś postów, w których nie uczestniczy wasza postać itp.) w fabule. To, że wy wiecie że ktoś ma na plecach tatuaż, to nie znaczy że wasza postać też to wie.

7. Los nie decyduje o ciążach.

8. Nie można pisać w jednym miejscu, a następnie nagle zacząć pisać w innym. Należy zachować porządek i opisać całe przejście z punktu A do punktu B. Np.: post w budynku mieszkalnym, post na ulicy w Cross, post na arenie. Przy czym należy chwile odczekać, a nie skakać po tematach. Najważniejszy to zdrowy rozsądek i logiczne myślenie.
* Nie jest wymagane pisanie we wszystkich miejscach znajdujących się na trasie postaci, np. jeśli poruszasz się po zamku, nie jest wymagane napisanie w temacie z którego wyruszasz, na korytarzu, schodach i w miejscu docelowym. Jeśli jednak przemierzasz spore odległości (Cross – Miejsca poza nim) należy już zamieścić posty w miejscach, w których byliśmy po drodze.

9. Bilokacja jest zabroniona, chyba, że Los wyrazi na nią zgodę w specjalnych eventach.

10. Podania o zmianę rasy mogą składać jedynie czarodzieje, którzy mogą zdecydować się na inną z dostępnych ras. Piszą wtedy do Administracji podanie na PW, a ta rozstrzyga.
*Jest wyjątek u wilkołaka, który może chcieć uśpić w sobie wilka i będzie wtedy znowu czarodziejem. Tu nie będzie potrzebne podanie, jedynie musi uzgodnić to z opiekunem i liderem wilkołaków.

11. Należy odgrywać postać w zgodzie z cechami, które napisano w Karcie Zapisu. Nie można nagle bez wyraźnej przyczyny zmieniać zachowania postaci.

12. Wysyłanie wiadomości poprzez wytrenowane do tego zwierzęta (typu ptaki, nietoperze) jest możliwe. Jednak wysyłający musi znać i podać zwierzęciu dokładny adres odbiorcy.

13. Sesja może zostać zatrzymana na maksymalnie 48 godzin. Po upływie tego czasu Użytkownik/Los może zignorować sesję i toczyć dalej swoje forumowe życie lub kontynuować sesje pomijając osoby, które nie odpisały. Może również wyrazić zgodę na przedłużenie czasu oczekiwania.

14. Walka na forum toczy się na trzy sposoby:
*Postaci z Losem - decyduje wtedy o przebiegu walki Los, na podstawie postów i Kart Postaci.
*Postaci z Postacią pod czujnym okiem Losu - decyduje wtedy o przebiegu walki Los, na podstawie postów i Kart Postaci.
*Postaci z Postacią bez opieki Losu - w takim wypadku sesja może być umówiona pomiędzy graczami lub nie. W przypadku, gdy nie jest, a dochodzi do sporu patrz pkt. 4.
*Wszystkie manewry wykonywane przez postać muszą być opisane w poście
*Po odbyciu pojedynku, gdy przegrany jest niezdolny do obrony, wygrany może zabrać część, bądź cały ekwipunek pokonanego.
*Ważne jest, aby w ekwipunku były zawarte wszystkie przedmioty, których postać może chcieć użyć. Jeśli nie będzie tam wpisana np. miecz to postać nie ma go podczas walki.

15. Nagrody za aktywność są przyznawane za aktywny udział w fabule oraz za pomoc Administracji. Nagrody to między innymi: dostęp do ukrytych funkcji forum, działów, tematów, specjalne sesje, eventy, itp.

16. Aby wytwarzać przedmioty np. uwarzyć eliksir, trzeba zebrać na niego składniki i trzeba to odegrać fabularnie, tak samo jak i warzenie eliksiru. Nie może on się znikąd pojawić w ekwipunku postaci.

17. Awatar
*Musi mieć rozmiar: 200(szer.)x300(wys.) ni mniej, ni więcej
*Musi przedstawiać Twoją postać. To ważne, żeby awataru nie wybierać jedynie kierując się twarzą, ale i tym co jest na obrazku. Awatar musi być zgodny z tym kim jest postać. Jeśli jest ona biedaczką, na awatarze nie może nosić klejnotów. Jeśli żyje w lesie, bardziej prawdopodobne jest, że na awatarze ubranie będzie ze skór zwierząt lub poniszczone, nie eleganckie i w nienagannym stanie. Ważne też, aby elementy znajdujące się na awatarze były klimatyczne. - Gra bez awataru jest niemożliwa.
*Osoba z awataru nie może przedstawiać osoby powszechnie znanej i sławnej.
*Awatar może przedstawiać zarówno osobę z krwi i kości, jak i może być to rysunek ale nie kreskówkowy takie jak np. "Wodogrzmoty małe", "Gumbol", "Wujek dobra Rada" itp.

Przykłady awatarów:
1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.


18. Podpis
*Jest poniekąd odzwierciedleniem tego, co siedzi w duszy naszej postaci.
*Najczęściej wstawione jest tam pasujące do awatara logo (grafika przedstawiająca naszą postać, jej część, lub cokolwiek innego, na co mamy ochotę).
*Bywa również, że użytkownicy wstawiają tam krótki cytat, fragment ulubionej książki, mądre słowa, które w jakiś sposób oddają poglądy postaci, bądź też coś o niej mówią.
*Często też wstawiane są linki do galerii postaci (inne zdjęcia pani/pana z Waszego awatara, bądź też podobne).
*Obrazek w podpisie może mieć nie więcej niż: 600(szer.)x200(wys.)
*Na logo może składać się kilka obrazków, jednak muszą łącznie zachować maksymalną dopuszczalną wielkość.
*Podpis nie może przesadnie ciągnąć się w dół.
*Obrazek w podpisie może zawierać zarówno rysowane jak i realistyczne obrazki, jednak rysowane muszą spełniać te same wymagania co awatary, nie mogą zawierać przekazów sprzecznych z fabułą postaci lub forum.

19. Dodatkowy awatar w poście
*Można dodawać dodatkowy wygląd postaci w poście (np. formę wilkołaka, suknię na balu, postać zwierzęcą u zmiennokształtnych).
*Maksymalna wielkość dodatkowego awatara w poście wynosi 300(szer.) x 420(wys.).
*Dodatkowy awatar należy dodawać z użyciem kodu (wewnątrz należy umieść link do obrazka a po kodzie zapisać tekst postu):

Kod: Zaznacz cały

 [imageleft][/imageleft]
20. W przypadku braków w opisach przedmiotów czy innych rzeczy, wszelkich wątpliwości należy wyjaśnić z administracją - MG też człowiek. Wykorzystywanie luk i błędów będzie karane.

21. W przypadku nieprzestrzegania Regulaminu, Administracja i Moderatorzy mogą dać Użytkownikowi ostrzeżenie.
* Użytkownik, który łącznie na kontach swoich postaci ma trzy ostrzeżenia otrzyma 48 godzinny zakaz korzystania z forum.
* Ostrzeżenia wygasają po 30 dniach.
* Każde kolejne 3 ostrzeżenie to kolejne 48h zakazu korzystania z forum.
* W zależności od przewinienia mogą być nakładane różne kary np. za spamowanie na SB, dany użytkownik otrzymuje czasowy zakaz korzystania z SB itp.

22. Jeśli Użytkownik nagminnie łamie Regulamin Administracja może dać danemu Użytkownikowi dłuższy okres zakazu korzystania z forum niż 48h lub permanentny zakaz wchodzenia na forum, a wszystkie jego postacie zostaną skasowane.
Ostatnio zmieniony czw sie 20, 2020 12:46 am przez Erin Wyrm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,19 
Posty: 775
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

28.01.2021
Dodano punkt 19

19. Dodatkowy awatar w poście
*Można dodawać dodatkowy wygląd postaci w poście (np. formę wilkołaka, suknię na balu, postać zwierzęcą u zmiennokształtnych).
*Maksymalna wielkość dodatkowego awatara w poście wynosi 300(szer.) x 420(wys.).
*Dodatkowy awatar należy dodawać z użyciem kodu (wewnątrz należy umieść link do obrazka a po kodzie zapisać tekst postu):

Kod: Zaznacz cały

 [imageleft][/imageleft]
Obrazek
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,19 
Posty: 775
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

04.12.2022
Dodano punkt 20.

20. W przypadku braków w opisach przedmiotów czy innych rzeczy, wszelkich wątpliwości należy wyjaśnić z administracją - MG też człowiek. Wykorzystywanie luk i błędów będzie karane.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapisy”