regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==


Pełnia:
od 13 do 15 czerwca
==Pogoda==

W dzień

Temperatura od 10 do 20 stopni.

W nocy

Temperatura od 10 do 5 stopni

Prixiros

W tym miejscu każdy nowy gracz tworzy swój zapis w postaci karty postaci.

Także w tym miejscu jest spis zasad rozgrywki oraz regulamin forum.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Prixiros
Posty: 9
Rejestracja: czw gru 16, 2021 11:12 am
Poziom Zdrowia:
50
Poziom Mocy:
250
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
15 10
50 10
19 10
Stan portfela: 2000

Imię i nazwisko/pseudonim: Prixiros Graypond
Data urodzenia: 16/05/2008
Rasa: Jaszczur
Zawód: Medyk
Zwierzę totemiczne: n/a
Patronat n/a
Historia:
Prixoris wykluł się w czasie kataklizmu nie wpłynęło to jednak znacznie na to jak dorastał. Był raczej mniejszym z chowu choć niezbyt wielu miał rówieśników do których mógłby się porównać. W końcu jaszczury niezbyt często znosiły jaja. Z pewnością jednak miał dość nietypowy kolor łuski. Pomarańczowo złoty odcień rzucał się w oczy i nijak wpasowywał w zmieniający krajobraz.
Nie doznał jednego specjalnego odrzucenia z tego powodu. Rake'sha różnili się od ludzi między innymi w tym, że kolor łusek nie dzielił ich społeczeństwa. Chwalebny brak rasizmu rekompensowali jednak dość obojętnym podejściem do dzieci. Jajkiem będąc został pozostawiony w jaskiniach, które zamieszkiwała jego społeczność. Nie czuł jednak żalu z tego powodu. Nie było to w naturze jaszczurów.
Odnalazł się w swej małej społeczności dość łatwo starając się być przydatnym. Tego właściwie uczono wszystkich Rake'sha jak być przydatnym swym braciom i ojcowi. Powołaniem Prixorisa była wiedza medyczna a szczególnym zainteresowaniem darzył naukę łączenia ciała z mechanizmami. Było coś poetyckiego w unii srebrnych zębatek, wypolerowanej blachy i mięsa.
Gdy jaszczury zostały wezwane do bitwy z powodu swego wychowania nie brał udziału w walce a gdy kurz po walkach opadł pozostał w Cross City. W gnieździe nikt specjalnie się nim opiekował ale po raz pierwszy został pozostawiony sam sobie. Choć to może niezbyt poprawne określenie. Oprócz niego w Cross City pozostało kilka innych jaszczurów. Niektórzy, ukrywali swe tożsamości inni zaś otwarcie integrowali się w mieście.
W mieście ukrywał swą prawdziwą tożsamość niemal nigdy nie pozwalając sobie na ściągnięcie z siebie iluzji. Nie oznaczało to, że nie utożsamiał się ze swoją rasą. Wręcz przeciwnie, gdy nadarzała się okazja chętnie pomagał swym braciom i siostrą. Niektórzy pragnęli się ukryć w mieście, inni uciec. Czasami wymagało to kontaktów z mniej niż szlachetnymi osobnikami. Była to jednak nieoczekiwanie wspaniała okazja.
Jako medyk był skrępowany jakże to ludzkimi morałami, natomiast poza światłem prawa mało kto przejmował się takimi problemami. Ludzie półświatka skorzy byli do poświęcenia wielu bezimiennych w imię „postępu”. Kontrola umysły, mechaniczne kończyny czy też hybrydy przejawiające zdolności wielu ras. Takie poszerzanie horyzontów przypadło do gustu młodemu jaszczurowi.
Statystki (39)
Siła: 10
Zwinność: 10
Wytrzymałość: 7 + 3 = 10 (p/ż 10*5=50)
Inteligencja: 28 + 22 = 50 (p/m 50*5=250)
Siła woli: 15 + 4 = 19
Percepcja: 5 + 10 = 15

p.mocy= 250
p.życia= 50

Wady: 10
Mroczna Tajemnica 5
Ciekawość 2
Fobia [ogień] 3

Zalety: 10

Szczęściarz 5
Szybko się uczy 3
Oswajanie (2) 2

Zdolności [91]

Zdjęcie Choroby 3 19
Leczący dotyk 3 19
Zdjęcie trucizny 3 19
Wiedza medyczna 3 19
czysta magia 1 15


Zakupy:
2000
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zapisy”