regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦

Wiosny czar...
❋ Arena w końcu została w pełni wyremontowana i jest sprawna. Zachęca do zapisów na treningi czy też walki.
Ketuseki Ōkami Nadal przebywa w szpitalu
Nari Orecev Została brutalnie zwolniona ze straży.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce w końcu wita częściej na niebie i pogoda dopisuje. Od czasu do czasu lekki wiatr.
Temperatura od 5 do 15 stopni

W nocy

Noce chłodne ale z przyjemnym ciepłym wiaterkiem. Co jakiś czas przelotne opady. Temperatura od 3 do 7 stopni

Składniki alchemiczne i rzemieślniczne

Chcesz być rzemieślnikiem? Tutaj znajdziesz wszystkie potrzebne informację na temat każdej z obecnych na forum profesji.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dariusz Wyrm
Punkty Przygody: 2,41 
Posty: 468
Rejestracja: czw sie 13, 2020 5:05 pm
Poziom Zdrowia:
15000+ 100 (15100) pkt.
Obrazek
Poziom Mocy:
55 pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

45

25+20(45)

30+10(40)

30

50

10(11)
Stan portfela: 40000000
Przedmioty magiczne:
Kurtka + 10 siły
Kamizelka + 100 HP
Płaszcz +10 intelektu
Spodnie +10 siły
Buty + 10 zręczności

Składniki Alchemiczne
Jedna porcja składników jest adekwatna do wykonania jednego eliksiru z ów skłądnikiem.

Składniki Pospolite, cena: 10 myntów za porcje
 • Cebula kolczasta - Rzadko można ją znaleźć w jej naturalnym środowisku czyli na łąkach. Za to jest łatwa do hodowania we własnym ogródku. Należy jedynie uważać przy wyjmowaniu jej z ziemi, gdyż wysuwa wtedy ostre kolce, które mogą boleśnie pokaleczyć. Po pozostawieniu na słońcu, kolce wkrótce opadają i cebulę można wykorzystać zarówno do eliksirów jak i w kuchni. Przy krojeniu wydziela ostry zapach, mocno łzawiący i piekący w oczy i w nos. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Dyptam - Piękny białoróżowy kwiat o przyjemnym zapachu. Posiada właściwości lecznicze. Nałożony na ranę lub zjedzony wspomaga regenerację. Mało kto wie, że w połączeniu ze srebrem i nałożeniu na ugryzienie po wilkołaku leczy je bardzo skutecznie, a zastosowany dostatecznie szybko może spowodować że blizna będzie mniej widoczna. Jest rzadziej spotykany niż kiedyś, ale wciąż można go znaleźć na wzgórzach, często wraz z innymi kwiatami. Dostępny do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień, choć cena nigdy nie bywa niska.
 • Dżdżownica lodowa i ognista - Stworzenia te zmieniły się przez ostatnie lata. Nabrały nowych zdolności adaptacyjnych. Przy próbie zebrania mogą się zapalić lub zamrażać przy dotknięciu. Dlatego należy je zbierać tylko przez rękawice ochronne. Najczęściej spotykane są po obfitych deszczach w umiarkowanym klimacie. Dostępne do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Jad Scorpio - Rodzina skorpionów bardzo jadowitych. Użądlenie przeważnie nie zabija, ale powoduje porażenie systemu nerwowego na kilka godzin. Preferują ciepłe i suche miejsca na południu świata. Można je znaleźć w ruinach, chowające się pod skałami, albo wygrzewające na nich. Dostępne do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Kamień Flubber - bezwonny, szary, idealnie kulisty kamień, wielkości od 1 do 20 cm(rośnie z wiekiem). Kamień który pod wpływem ciepła zmienia kolor na zielony lub niebieski i staje się miękki oraz rozciągliwy. Można z niego wtedy wycisnąć soki. Ze względu na swój naturalny wygląd ciężko go odróżnić od innych, zwykłych kamieni. Jedyny znany skuteczny sposób to sprawdzanie pod wpływem ciepła. Dostępny do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Karaluch - Niezwykle wytrzymały owad, a przy tym niesamowicie uprzykrzający życie. Niektóre osobniki zdają się świecić na zielono, od tych lepiej trzymać się z daleka. Reszta jest w miarę niegroźna, chyba że cię właśnie podgryza we śnie. Zamieszkują głównie ludzkie siedziby, magazyny, piwnice, podziemne kanały. Dostępne do zbierania przez cały rok. Jedynie wczesną wiosną i zimą mniej ich widać.
 • Kły węża - Nadają się tylko kły od jadowitych węży. Dostępne do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Kolce Skorpeny - Jest to drapieżna i posiadająca jadowite kolce ryba zamieszkująca rafy koralowe. Dostępna do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Kora z drzewa Sorbus - Drzewo kiedyś dość pospolite, obecnie trudniej je znaleźć. Preferuje zimniejsze klimaty i dobrze nasłonecznione miejsca. Kora ma właściwości lecznicze, ale pozyskane tylko w okresie wiosennym i letnim. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Krew salamandry - Dość często można spotkać te jaszczurki w pobliżu wilgotnych terenów. Jednak trzeba na nie uważać. Jedne potrafią wydzielać na skórze trujący śluz, inne pluć ogniem lub kwasem. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Nepeta - Niepozorna zielona roślinka. Można ją spotkać w zaroślach, w ruinach, przy zabudowaniach. Często mylona z innymi chwastami. Różni się od nich zapachem, a jest on specyficzny choć nie dla wszystkich. Głównie reagują na niego zmiennokształtni, jest to dla nich bardzo przyjemny i miły dla zmysłu węchu zapach. Wąchany dłużej może wprawiać w stan euforii, a nawet otumanienia. Dostępny do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Oczy pająka - Pająki łatwo namierzyć po pajęczynach, ale już dużo trudniej pozbawić je oczu. W zimę bardzo trudne do znalezienia. Do kupienia przez cały rok oprócz wiosny.
 • Oczy rozdymki - Głównie do złowienia w morzu i oceanie, ale można się na nią natknąć również w zatokach. Trzeba jedynie uważać na jej drobne kolce, które uwydatniają się przy rozdymaniu się ryby. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Oczy węgorza elektrycznego - Złowić go można w jeziorach i rzekach, ale nie jest to prosta sztuka. Węgorz nawet wyciągnięty z wody potrafi opleść się wokół swojego oprawcy i porazić go prądem. Dostępny do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
  *Pijawki - Prowadzą pasożytniczy lub drapieżny tryb życia. Najwięcej można ich znaleźć na bagnach, choć pewnie to one znajdą wcześniej ciebie. W pojedynkę są niegroźne, ale w grupie potrafią dość skutecznie osłabić ofiarę poprzez pozbawienie jej krwi. Przenoszą również różne choróbska, chyba że pochodzą ze sprawdzonej hodowli. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Piołun - roślina bardzo gorzka w smaku, używana w alchemii oraz w kuchni. Porasta słoneczne i kamieniste zbocza, przydroża i ruiny.
  Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
  *Pokrzywa - Roślina znana z parzących włosków, które ją pokrywają, dlatego należy zbierać ją w rękawicach ochronnych, aby nie narazić się na bolące oparzenia. Pokrzywa lubi kryć się pomiędzy innymi roślinami przez co niedoświadczony zielarz natyka się na nią często przez przypadek, gdy coś nagle go oparzy. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Psotniki - Rodzaj much, które w świecie magicznym pojawiły się niedawno. Jednak ich liczebność z każdym rokiem rośnie. Jeszcze nie zostały do końca zbadane, ale udowodniono ich przydatność w eliksirach. Żywią się głównie magicznymi roślinami, szczególnie tymi z ogródków, dlatego zostały przezwane psotnikami. Dostępne do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Rdest ptasi - Tylko ptaki wiedzą, gdzie ta roślina występuje, więc ku zaskoczeniu można ją znaleźć tylko w ptasich gniazdach, jako jeden z ich budulców. Dostępny do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Serce kajmana brązowego - Kajman pływa i pełza po moczarach. Żywi się głównie małymi ssakami, ale może również poważnie poranić podróżnych przechodzących przez bagno, w którym zamieszkuje. Dostępny do znalezienia w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Smardz - Beżowy grzyb z dość porowatą główką, po obcięciu jej z grzyba wydostają się śmierdzące opary, które mogą na kilka godzin skutecznie zablokować zmysł węchu. Na surowo trujący, ale po obróbce termicznej przestaje śmierdzieć i staje się smaczną przekąską lub składnikiem dania. Przydatny w eliksirach. Znaleźć go można w lasach i na łąkach. Dostępny do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Sok z żuka - Owady często spotykane nawet w ludzkich skupiskach, choć bardziej preferują leśne ostępy. Trzeba jedynie uważać na ich ostre żuwacze. Ugryzienie jest bardzo bolesne i może być trujące. Czasami występują w grupach i wtedy odradza się ich łapanie, gdyż potrafią tą grupą zaatakować napastnika. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Szyszkojagoda - Rodzaj szyszki, której łuski nasienne są zmięśniałe i ze sobą zrośnięte, tworząc twór przypominający jagodę. Występuje tylko na jałowcach. Spotykane w północnych rejonach świata, na skalistych terenach. Dostępna do zbierania w jesień i zimę. Do kupienia w zimę, i wiosnę.
 • Ślaz - Zielona roślinka, której magiczne właściwości uaktywniają się w trakcie pełni księżyca i tylko wtedy należy ją zrywać, aby zachować jej magiczne właściwości. Jest bardzo lepka w dotyku. Dostępny do zbierania na wiosnę, i w lato. Do kupienia w lato, i w jesień.
 • Śledziona nietoperza - Te latające ssaki spotkać można tylko w nocy oraz w głębokich oraz ciemnych jaskiniach lub innych kryjówkach. Najrzadziej widywane są zimą. Do kupienia w lato i jesień.
 • Śledziona szczura - Szczur w pojedynkę nie stanowi zagrożenia, ale występuje przeważnie w licznych grupach, których należy się obawiać. Zamieszkuje kanały, piwnice lub opuszczone budynki. Najczęściej można je spotkać w lato i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Tojad - Znany również jako Mordownik lub Akonit. Rośnie jedynie na górskich zboczach. Jego kwiaty są przydatne do tworzenia eliksirów, ale liście tej rośliny są bardzo toksyczne. Tojad to najbardziej znany składnik Wywaru Tojadowego. Korzeń rośliny również jest wykorzystywany przy warzeniu eliksirów. Dostępna do zbierania w lato, i w jesień. Do kupienia w jesień i zimę.
 • Zielona koza - Magiczny grzyb, charakteryzujący się swoją zdolnością skakania, a przy tym z zielonym kapeluszem. Na surowo trujący, ale po gotowaniu nadaje się do jedzenia. Występuje w gęstej ściółce leśnej w północnych rejonach świata. Dostępny do zbierania w jesień i zimę. Do kupienia w zimę i wiosnę.
Składniki Rzadkie, cena: 1000 myntów za porcje
 • Bezoar - Kamień tworzący się w żołądkach przeżuwaczy. Stworzenia te należą obecnie do rzadkości. Głównie widywane są na górzystych terenach w okresie wiosny i lata.
 • Jagody z jemioły - Małe, białe i woskowate. Wykorzystywane zarówno do eliksirów leczących jak i trujących. Jemioła jako pasożytnicza roślina porasta różne drzewa, choć preferuje te z chłodniejszych klimatów. Rzadko spotykana, często potrafi się upodabniać do gałęzi żywiciela. Wyróżniają ją tylko dojrzewające jagody. Dostępne do zbierania w jesień i zimę. Do kupienia w zimę.
 • Jądra Wilkołaka - Nie ma co tu dodawać, a jedynie życzyć powodzenia.
 • Kwiat paproci - kwiat z legend, nigdy nie spotkany, choć wszyscy twierdzą, że ten kto go znajdzie odmieni swoje życie. Choć już nikt nie mówi czy na lepsze czy na gorsze. Zresztą to tylko bajka dla dzieci.
 • Łuski Potwornicy - Ryba żyjąca w rafach koralowych, rzadko spotykana. Posiada łuski twarde jak kamienie.
 • Miód - Czyli to co niedźwiadki lubią najbardziej. Tylko do kupienia(chyba, że posiada się własną pasiekę.) w jesień i zimę. Tani to on nie jest, a i znaleźć kupca go sprzedającego ciężko.
 • Owoc z drzewa Myristica - Mały, brązowy i o bardzo twardej skórce. Smakuje słodkawo, ale zjedzony w nadmiarze może powodować silną niestrawność. Przed kataklizmem Myristica rosła w tropikalnym klimacie, teraz niewiadoma czy jeszcze jakieś drzewo przetrwało. Jednak czasami zdarza się słyszeć, że ktoś ma na sprzedaż owoce z tego drzewa.
 • Ogień chimery - Jak wiadomo chimery zioną ogniem i są pewne możliwości złapania go nie dając się pożreć. Garstce istot się to udało, ale niestety nie wiadomo w jaki sposób.
 • Pasja - Roślina zdolna poruszać się, hałasować oraz odczuwać emocje jak ból, przyjemności, złość. Nikt nie wie jaka jest jej prawdziwa forma bo lubi przybierać postać różnych kwiatów czy roślin. Dlatego trudno ją znaleźć. Jednak jeśli już się uda ją odszukać to najlepiej schwytać ją podczas nowiu księżyca, kiedy śpi.
 • Pióro Dodo - Ptak znany również pod nazwą Dirikrak. Kiedyś uważany za gatunek wymarły, potem pod magiczną ochroną, a obecnie jego populacja ciągle rośnie, choć wciąż jest ich bardzo mało na świecie. Dlatego doradza się zdobycie piór podstępem bez zabijania stworzenia. Można go spotkać przez cały rok, a i czasami jego pióra są w sprzedaży.
 • Płonący owoc - Jest okrągły i pomarańczowo-żółty, a w dodatku nieprzerwanie płonie, nawet po zerwaniu z krzewu. Oczywiście można się poparzyć, więc należy zachować ostrożność. Krzewy z płonącymi owocami występują rzadko i pojedynczo, przeważnie w starych ruinach. Równie rzadko można go spotkać u handlarza, a i cena za niego nie jest mała.
 • Róg Gorgony - Ostatnio był widziany na arenie w Cross City.
 • Róg Jednorożca - Bardzo rzadko spotykany, przeważnie w towarzystwie innych koni.
 • Smocza krew - Niezwykle cenny składnik i przerażająco trudny do zdobycia.
 • Smocze serce - Niezwykle cenny składnik i przerażająco trudny do zdobycia.
 • Smocza wątroba - Niezwykle cenny składnik i przerażająco trudny do zdobycia.
 • Szalej plamisty - Roślina o właściwościach silnie trujących. Nadmierne jej spożycie może doprowadzić do śmierci. Występuje na bagnach. Dostępny do zbierania w lato i w jesień. Z zakupem jest problem, bo albo nikt się nie przyznaje do jego sprzedaży, albo żąda sporej sumy.
 • Wampirzy pył - Nie trzeba od razu palić całego wampira. Wystarczy jakaś jego część, aby zdobyć prochy.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rzemiosło i SKLEP”