regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==


Pełnia:
od 4 lutego do 6
==Pogoda==

W dzień
Chmury, pada śnieg, czasem grad. Mocno wieje. Temperatura od 0 do -15 stopni

W nocy
W nocy aż tak nie wieje i prószy śnieg. Temperatura od -10 do -25 stopni

Biblioteka i archiwum.

Budynek władzy miasta. Z tego miejsca płyną rozkazy dla straży i zarządzenia dla mieszkańców. Także tutaj wydawane i wysyłane są listy gończe. Każdy po szybkim procesie, albo ląduje na arenie albo w celach lub jest wypuszczany jak ma szczęście.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 4,29 
Posty: 604
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
282/300
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
25 43
15 42
20 50
Stan portfela: 740

- tak jest - odpowiedziałem entuzjastycznie.
Przyjrzałem się dokładnie na to co mi pokazywał Pan Bibliotekarz, to były cenne informacje nie chciałem płacić za przetrzymanie książki - I to już? - wolałem się upewnić nim później nie wiedzieć. Wziąłem kartę chowając ją w bezpiecznym miejscu, nie chciałem aby mi się gdzieś zapodziała. A książki schowałem do swojej torby, właśnie jakiej torby przecież nie wziąłem jej z domu. Szok i niedowierzanie, jak ja mogłem jej zapomnieć. Na całe szczęście miałem duże kieszenie, normalnie jak złodziej. Zaśmiałem się w duchu i dowiedziawszy się, że to wszystko to sobie poszedłem a jak nie to jeszcze poczekałem.

zt
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 1,85 
Posty: 639
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
19 14
39 25
33 36
Stan portfela: 3 999 840
Zmiany fizyczne: Blizna po rozgrzanym sztylecie we wnętrzu lewego uda.
Niewielka blizna po prawej stronie dolnej wargi.
Blizna po pazurach wilkołaka na lewej łydce.

Po drodze wpadła do domu, nakarmiła zwierzaki i się przebrała. Nie spieszyło jej się bardzo, więc do biblioteki dotarła trochę przed południem. Weszła do środka i zdjęła płaszcz, przewieszając go sobie przez ramię ruszyła między regały. Zaciągnęła się zapachem charakterystycznym dla biblioteki, to było miejsce dla niej. Przymknęła delikatnie powieki i idąc wzdłuż jednego z regałów, przeciągnęła palcami po kilku grzbietach. Wyciągnęła jeden z woluminów i zaczęła go przeglądać. Odłożyła go po chwili, przeszła kawałek i wybrała kolejny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 0,62 
Posty: 104
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
85/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
10 15
38 17
15 20
Stan portfela: 350

Khalid jak na przykładnego pracoholika przystało, siedział w bibliotece. Zaskoczył go lekko widok Erin. Wstał i skierował się do kobiety.
-Witaj- Przywitał się robiąc elegancki ukłon-Miło cię tutaj widzieć, pani- Zapewne sprawy z pracą. Jeśli się pomylił trudno. Miło mu jednak ją witać w jego ulubionym miejscu w tym mieście.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratusz”