regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦

Wiosny czar...
❋ Arena w końcu została w pełni wyremontowana i jest sprawna. Zachęca do zapisów na treningi czy też walki.
Ketuseki Ōkami Nadal przebywa w szpitalu
Nari Orecev Została brutalnie zwolniona ze straży.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce w końcu wita częściej na niebie i pogoda dopisuje. Od czasu do czasu lekki wiatr.
Temperatura od 5 do 15 stopni

W nocy

Noce chłodne ale z przyjemnym ciepłym wiaterkiem. Co jakiś czas przelotne opady. Temperatura od 3 do 7 stopni

Dom Nari i Mortena

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 4,84 
Posty: 1505
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Ustawiła wiatraczek aby owiewał całe pranie a nie tylko jedno miejsc, gdy to skończyła podniosła się siadając obok Takaro. Spojrzała na niego - No muszę i tak jestem wolnym człowiekiem ale nie zawsze pomimo wszystko można robić to co się chce - westchnęła wyrzucając ręce w górę a później opadał na łóżko mając nogi na ziemi. Ułożyła ręce na brzuchu patrząc się w sufit - Nawet wolnego człowieka obowiązują zasady, których nie powinien łamać a ja muszę mieć dwie prace - w straży dużo nie zarabia w klubie też nie ale dzięki tym dwóm robotą stać ją na wynajmu i jako taką spłatę długu.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 2,09 
Posty: 749
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
375 + 80 (455)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

40 + 10 (50)

10

75

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

-Nie wiem, moi właściciele robili to co chcieli- Nie znał się. Nie wiedział jak to jest żyć bez pana i robić rzeczy które się chce. Zawsze mu mówią co ma robić.
-Nie wiem jak to jest i jak to działa- Przyznał, bo skąd miał o takich rzeczach wiedzieć. Sam nic konkretnego nie potrafił. Robił co mu kazano. Był trochę jak zwierzątko, które robi co pan chce i zyje sobie jakoś.
-Nie wiem jak to jest żyć bez pana, samemu podejmować decyzje i samemu musieć zadbać o wszystko- Coś za miły i wylewny się zrobił.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 4,84 
Posty: 1505
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

- Bo na pewno mieli więcej pieniędzy niż ja - uśmiechnęła się pod nosem.
Mogła przewidzieć, że będzie mu to ciężko zrozumieć skoro od zawsze ma ludzi, którzy nim dyrygują. Nic fajnego ani przyjemnego a najgorsze jest to, że sam nie może się bronić przez zły postępowaniem przeciwko chłopakowi.
- Z jednej stron jest to fajne bo pomimo zasad, żyje się dobrze - Podniosła się na łokciach - Mam nadzieję, że się kiedyś przekonasz - powiedziała szczerze, wyciągnęła do niego rękę - Pomożesz mi wstać? - zapytała się. Oczywiście mogłaby sama ale jej się po prostu nie chciało.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 2,09 
Posty: 749
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
375 + 80 (455)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

40 + 10 (50)

10

75

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

-Pewnie tak- No bo jednak trzeba mieć kasę aby móc utrzymać siebie, dom, służbę czy niewolników. No to nie jest tanie. Sam jednak miał problemy z określeniem jaka kwota to dużo, a jaka to mało.
-Nie wiem czy chce- Wzruszył i wstał. Zaraz potem podał jej swoją dłoń aby to pomóc jej wstać z łóżka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 4,84 
Posty: 1505
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

- Na początku na pewno byłoby ciężko trzeba znaleźć prace, mieszkanie, kupować jedzenie ale na pewno byś sobie poradził - przyznała, chłopak jak nie wyzywa innych to na prawdę mógłby dużo zyskać. Choć jej to nie przeszkadzało, może dlatego że miała w nosie co inni o niej myślą.
Złapała go za wyciągniętą do niej dłoń, przez podpieranie się na łokciu było jej ciężej się podnieść - hahaha - zaśmiała się widząc jak gibie się jak jakiś robak na łóżku z kilkoma próbami wstania. Zdecydowała, że mocniej się podciągnie na dłoni chłopaka używając większej siły, to też może mało delikatnie ale szarpnęła Blondyna w swoją stronę.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 2,09 
Posty: 749
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
375 + 80 (455)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

40 + 10 (50)

10

75

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

On jakoś nie miał w siebie tyle wiary co ona w niego. Raczej powątpiewał w swoje zdolności przetrwania bez kogoś. Nie był tego nauczony. Nie wymagano tego od niego. Złapał ją i lekko był skołowany jej próbami podniesienia się. Mógł w sumie ją pociągnąć. Przecież ma odpowiednia ilość siły do tego. Nie spodziewał się tego, że ta jednak pociągnie go.
-ło kurwa...- Mruknął czując, że nie przygotował się na taki manewr. Poleciał na nią. No on z cała pewnością jest cięższy do niej i masywniejszy. No się ciut wystraszył. Mógł ja połamać swoim ciężarem i w ogóle.
-Przepraszam!- Od razu powiedział, bo nie chciał mieć kłopotów. Wiedział w końcu, że nie wolno tak robić. Mogłoby to zostać bardzo źle odebrane. Uniósł się na rękach- Nic ci nie zrobiłem? Kurwa przepraszam. Powinienem się mocniej zaprzeć- Zaczął się tłumaczyć.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 4,84 
Posty: 1505
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Ona sama nie spodziewała się, że ten na nią poleci a raczej pociągnie ją do siebie. Cicho jęknęła bo jednak Takaro był od niej cięższy ale na szczęście była na łóżku to też aż tak dotkliwie tego nie odczuła. Słysząc jego słowa zaczęła się rechotać ze śmiechu jak żaba - Przestań -mówiła rozbawiona - To nie Twoja wina. To ja się gramoliłam jak dżdżownica - uśmiechała się szeroko. Jednak nie nie zrzuciła go z siebie, przez śmiech już w ogóle nie miała siły. Spróbowała spojrzeć na niego na tyle ile mogła i wolną ręką wykorzystała moment aby poczochrać jego włosy.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 2,09 
Posty: 749
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
375 + 80 (455)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

40 + 10 (50)

10

75

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

Nie wyglądała aby jej cos poważnego zrobił. Całe szczęście. nie wiedział jakby miał coś takiego wytłumaczyć.
-Na pewno?- No mówiła jedno ale kto wie. Chociaż śmiała się, więc chyba wszystko było dobrze?
Po czochraniu lekko się nawet na moment uśmiechnął. Lubił to jak i głaskanie ale mniejsza. Podniósł się i usiadł.
-Nie zaparłem się i tak wyszło, przepraszam. Nie mów tego potem- Może to nic ale by mu się oberwało za to.
Obrazek

Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 4,84 
Posty: 1505
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Stojąc sprawdziła czy wysuszyło się pranie, niektóre strony były już lekko suche ale jednak wciąż mokre. Zaśmiała się spoglądając na Blondyna - Tak łatwo się mnie nie pozbędziesz - powiedziała siadając na łóżku. Mogli by coś jeszcze porobić nim rzeczy wyschnął ale nie miała pojęcia co - Jest coś co chciałbyś porobić? - zapytała, może chłopak będzie miał jakiś pomysł. A za chwile po raz kolejny zrozumiała, że Takaro jest przecież niewolnikiem i pewnie z propozycjami będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 2,09 
Posty: 749
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
375 + 80 (455)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

40 + 10 (50)

10

75

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

-Eh- No i nie utopiła się. No może innym razem.
-Nie wiem- Odrzekł bo zadała za trudne pytanie. Może by się przespał ale no. To nie miejsce na takie rzeczy teraz-Zadajesz za trudne pytania- Tak, stanowczo za bardzo skomplikowane jak na jego prosty dość umysł. Nie był przyzwyczajony do samodzielnego podejmowania decyzji.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”