regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcje informacji znajdziecie tutaj.

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonaś się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administarcja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiającee figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==


Pełnia:
od 17 do 19 marca
==Pogoda==

W dzień Temperatura od 0 do -2, Lekkie opady sniegu i brak wiatru

W nocy Temperatura od 0 do -5, Okazjonalne opady gradu

Ulica główna

Nie jesteś zwykłym człowiekiem? To tutaj jest Twoje miejsce. Domostwa, warsztaty, magazyny czy nawet nie duże fabryki. Każdy ma wstęp do tej części miasta ale nie każdy może czuć się w pełni bezpiecznie, w szczególności w nocy. Tutejsza tawerna serwuje potrawy znane ze swoich... walorów smakowych i składników.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tkacz Losu
Posty: 448
Rejestracja: pt sie 14, 2020 9:47 pm

Łączy dzielnice z innymi częściami miasta. W dzień przestronna, w nocy dobrze oświetlona.
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
175
Poziom Mocy:
100
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
35 28
20 32
20 40
Stan portfela: 430

Nari przyglądała się Sylvanowi kiedy ten zaczął jej tłumaczyć - Ale jak to się zmieniamy? W sensie patron może mnie zmienić wbrew mojej woli? - zdziwiła się prawie wchodzą w słowo mężczyźnie. Ciekawiło ją to i nieco niepokoiło, czy ta zamiana byłaby na lepsze czy gorsze i na jakiej zasadzie to działa. Przecież fazy księżyca co prawda u nich są istotne ale żeby aż tak?
- Jakie zdolności określają dany patron? - zadała pytanie, ciekawiło ją to czy zna już swoją zdolność patrona czy jeszcze musi się jej nauczyć. Tylko czy sama nazwa coś jej da? Najwyżej później się dopyta o specyfikację każdej umiejętności chyba, że Sylvan od razu jej to wyjaśni.
Awatar użytkownika
Sylvan Vulkodlak
Posty: 178
Rejestracja: sob wrz 26, 2020 11:21 am
Medale: 4
Poziom Zdrowia:
260/260
Poziom Mocy:
100
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
30 58
20 52
20 40
Stan portfela: 1500

Podrapał się po łepetynie.
-No dobra to od początku- No mało młoda wiedziała ale to nie problem.
-Księżyc oddziałowywuje na nas inaczej niż na resztę. Obdarowuje nas swymi darami oraz predyspozycjami do wykonywania pewnych... zawodów? funkcji...- No cos takiego hmm..- Nie determinuje to tego kim sie będzie ale po prostu ułatwia, na przykład Ragabasz to osoba spod nowiu, ma predyspozycje do bycia skrytobójcą czy kiszkowcem i takie tam ale..- Spojrzał z lekkim uśmiech na nią- Jako wojownik też może się sprawdzić, po prostu am troche inne predyspozycje- Czy dobrze to objaśnił?
-Tak samo czasem na tyle mocno patron na nas wpływa, że kiedy się pojawia to nasza wilcza natura sie uwalnia i cóż... łazisz wtedy w futrze- Zażartował lekko.
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Posty: 127
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
175
Poziom Mocy:
100
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
35 28
20 32
20 40
Stan portfela: 430

Założyła ręce na klatke piersiową słuchając i jednocześnie pokiwując głową, a gdy wspomniał o ragabashu spojrzała na niego. Nie sądziła, że jej patron sprzyja byciem skrytobójcą. Spojrzała podejrzliwie na mężczyznę - Pan wie spod jakiego jestem patrona? - zapytała się, bo ona nie jest w stanie odkryć kto spod którego jest. Jedyne kogo odkryła to Heliona ale u niego to jest na tyle proste, że widać kiedy się przemienia wbrew swojej woli. Ech... Czego ona jeszcze nie wie? Zapewne dużo tego będzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica Nieludzi”