Strona 1 z 1

Religia wśród ras

: czw paź 21, 2021 11:23 am
autor: Tkacz Losu
Religia zawsze istniała, w podobnej formie do naszej lub różnej.
Także na Wizard's World występuje w mniejszym lub większym stopniu. Po Kataklizmie to aspekt duchowy był tym co trzymało niektóre osoby przy życiu.


Ludzie
Tylu ilu ich jest tyle jest koncepcji wiary w wszelakie istoty czy byty. Najpopularniejsze jest wiara w Boga Stwórcę. Tak jak przed kataklizmem jak i po wierzą w niego. Nir oznacza to, ze każdy człowiek to gorliwy wierzący. Wielu odwróciło się od niego i nie wierzy w nic. Wszystko zależy od osoby.

Wilkołaki
Główną wiarą jest ta w Ojca czyli Fenrisa. Wilkołaki wierzą, ze to on ich stworzył na swe podobieństwo i jest ich opiekunem. Oprócz ojca są Skoll oraz Hati, jego pierwsze potomstwo, dzięki któremu Wilkołaki otrzymali po darze od Księżyca, który jest boginią nocy.
Nie oznacza to, że ci nie mogą wierzyć w cos innego. Jest to jednak rzadkość.
Ich wiara także nie wymaga od nich czczenia Ojca i innych jakoś szczególnie. Wiara w Przodków jest również ważnym elementem ich życia duchowego, jeśli takowe wilk posiada.
Nie są wykluczeni też tacy co są ateistami i wykorzystują zdolności bez okazania szacunku duchom.

Zmiennokształtni
Dzięki więzi ze zwierzęciem totemicznym, ci są bardziej związani z naturą, która ich otacza. Wywodzą się oni od ludzi, jednak poprzez długą korelacje z wilkołakami mogą mieć wiarę mieszaną. Trochę od jednych i do drugich. Rzadko się jednak zdarza aby Zmiennokształtni byli bardzo wierzącymi osobami. Sa wolnymi duchami tak jak ich Patroni.

Wampiry
Chodzący ateiści nie wierzący w nic i nikogo, prócz samych siebie. Mogą przejawiać jakieś minimalne wierzenia ludzi w Boga Stwórcę. Wynika to jednak z poprzedniego życia lub chęcią podtrzymania właśnie tej więzi z byłym życiem, niż coś co faktycznie robią bo wierzą w ideologię.

Jaszczury
Każdy wierzy w stwórcę ich gatunku, czyli Smoczego Ojca. Do tego nie tak dawno wielu z nich miało okazję walczyć u jego boku. Tak więc to tylko dodatkowo tę wiarę wzmocniło. Nie jest to wiara, która wymaga oddawania czci, ofiar czy czegośkolwiek. Każdy wierzy na swój sposób. Nie musi się z tym odnosić publicznie, nawet czasem może robić błędne wrażenie, że jest ateistą.