Prawo w mieście

Najszersza i najdłuższa ulica w mieście. Bez problemu zmieszczą się tam dwa pojazdy obok siebie a do tego z niej trafisz do każdego zakątka Cross City
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tkacz Losu
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 461
Rejestracja: pt sie 14, 2020 9:47 pm

Prawo obowiązuje każdego mieszkańca Cross City.

1. Każdy mieszkaniec zobowiązany jest o dbanie o otoczenie wokół siebie.

2. Nieludzie, którzy potrafią zmienić swoją postać w tę bardziej zwierzęcą mogą poruszać się po mieście w tejże formie.
  • Poruszając się po mieście swojej bardziej zwierzęcej formie muszą mieć na sobie jakieś ubrania lub chociaż jej elementy aby móc zostać rozpoznani.
  • Brak takich elementów może grozić zastrzeleniem przez strażników- Taka osoba może być odebrana jako dzikie stworzenie, które zagraża mieszkańcom
  • Wilkołaki w swojej wilkołaczej formie zobowiązani są do noszenia dolnego odzienia.
  • W placówkach urzędowych itp. muszą być w swej ludzkiej postaci.
3. Istnieje możliwość wykupienia więźnia lub każdego innego trzymanego w naszych celach.

4. Każde przestępstwo będzie surowo karane.
  • Przestępca może zostać skazany bez otrzymania rozprawy,
  • Ma prawa do odwołania się od wyroku,
  • Po skazaniu odbierany jest jego dobytek i wszelakie prawa.
5. Broń w mieście powinno przechowywać się w bezpieczny sposób- W przystosowanych pokrowcach, kaburach itp.

5. Mordować można tylko na arenie w trakcje walk. Wszelaka przemoc poza nią będzie karana.

Podstawowe Prawa Straży

1. Straż ma prawo legitymować mieszkańców bez podawania przyczyny
2. Nie wykonywanie poleceń straży może zostać uznane za sprzeciw lub agresje. W takim wypadku Straż może spacyfikować osobę
  • Może używać do tego siły
  • Może uszkodzić osobę stawiającą się
  • Może używać broni
3.Może aresztować obywatela na czas wyjaśnienia, jeśli podejrzewa go o przestępstwo.
4.Ma prawo rewidować mieszkanie jeśli są podejrzenia przestępstwa.
5.Może zabić jeśli zagraża Strażnikowi niebezpieczeństwo utraty życia lub takowe zachodzi względem innych obywateli.

Zwierzęta domowe i wierzchowce

1. Zakaz trzymania w domu niebezpiecznych stworzeń bez odpowiedniej zgody.
* O takową zgodę trzeba zwrócić się do burmistrza miasta z pełną dokumentacją.

2. Zwierzęta w domyśle są rejestrowane w rejestrze miejskim.

3.Każde trzeba wyprowadzać na smyczy i muszą mieć obroże z danymi.
3a. Zwierzęta służące za wierzchowce muszą dodatkowo posiadać ogłowie, które umożliwia przymocowanie takiego stworzenia do specjalnych słupków aby nie uciekło.
3b. W mieście nie można cwałować ani biec galopem.
3c. Stworzenia latające muszą być dodatkowo zarejestrowane a jeździec musi mieć oficjalną zgodę na poruszanie się po przestrzeni powietrznej miasta.

Niewolnicy

1. Każdy niewolnik musi posiadać założoną kartę (tyczy sie postaci, które przy zapisie są od razu niewolnikiem lub nim się stają)
2. Co roku obowiązuje szczepienie i pomiar niewolników, którzy są u osób prywatny.
3. Każdy ma obowiązek nosić obroże niewolnika kiedy porusza sie po mieście.
4. Nie można ukrywać oczadzeń niewolniczych kiedy te poruszają się po mieście.
5. Za niewolnika odpowiada jest właściciel.
  • W Przypadku szkód wyrządzonych przez niego, właściciel ponosi pełna odpowiedzialność.
  • W niektórych wypadkach może niewolnik zostać odebrany jeśli uzna się go za zagrożenie dla ogółu
  • Właściciel ma prawo do wykorzystywania swojej własności w każdy sposób jaki sobie zażyczy
6. Skrajne zaniedbanie swojego niewolnika będzie karane.
  • W pierwszej kolejności grzywną
  • Nie można doprowadzać swojej własności do skrajnego stanu typu: zagłodzenie czy pobicie, które zagraża życiu
7. Każdy niewolnik nawet zakupiony, podlega pod Arenę i jej zarządu.
  • Arena ma prawo odebrać niewolnika nawet jeśli ten został legalnie nabyty.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ulica główna”