regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Biblioteka i archiwum.

Budynek władzy miasta. Z tego miejsca płyną rozkazy dla straży i zarządzenia dla mieszkańców. Także tutaj wydawane i wysyłane są listy gończe. Każdy po szybkim procesie, albo ląduje na arenie albo w celach lub jest wypuszczany jak ma szczęście.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- tak jest - odpowiedziałem entuzjastycznie.
Przyjrzałem się dokładnie na to co mi pokazywał Pan Bibliotekarz, to były cenne informacje nie chciałem płacić za przetrzymanie książki - I to już? - wolałem się upewnić nim później nie wiedzieć. Wziąłem kartę chowając ją w bezpiecznym miejscu, nie chciałem aby mi się gdzieś zapodziała. A książki schowałem do swojej torby, właśnie jakiej torby przecież nie wziąłem jej z domu. Szok i niedowierzanie, jak ja mogłem jej zapomnieć. Na całe szczęście miałem duże kieszenie, normalnie jak złodziej. Zaśmiałem się w duchu i dowiedziawszy się, że to wszystko to sobie poszedłem a jak nie to jeszcze poczekałem.

zt
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,12 
Posty: 768
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

Po drodze wpadła do domu, nakarmiła zwierzaki i się przebrała. Nie spieszyło jej się bardzo, więc do biblioteki dotarła trochę przed południem. Weszła do środka i zdjęła płaszcz, przewieszając go sobie przez ramię ruszyła między regały. Zaciągnęła się zapachem charakterystycznym dla biblioteki, to było miejsce dla niej. Przymknęła delikatnie powieki i idąc wzdłuż jednego z regałów, przeciągnęła palcami po kilku grzbietach. Wyciągnęła jeden z woluminów i zaczęła go przeglądać. Odłożyła go po chwili, przeszła kawałek i wybrała kolejny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Khalid jak na przykładnego pracoholika przystało, siedział w bibliotece. Zaskoczył go lekko widok Erin. Wstał i skierował się do kobiety.
-Witaj- Przywitał się robiąc elegancki ukłon-Miło cię tutaj widzieć, pani- Zapewne sprawy z pracą. Jeśli się pomylił trudno. Miło mu jednak ją witać w jego ulubionym miejscu w tym mieście.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,12 
Posty: 768
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

Dorwała w dłonie książkę o roślinach używanych do wzmacniania rytuałów. Nie wyglądała na nową, a język wskazywał na spisanie jej jeszcze przed Kataklizmem. Miała coś podobnego w domu, ta pozycja była jednak zdecydowanie starsza. Tak skupiła się na czytaniu, że kroki Khalida usłyszała dopiero kilka sekund przed tym jak się odezwał. Uniósła wzrok i uśmiechnęła się przyjaźnie.
- Witaj, Ciebie również. Jesteś w pracy? - Ona mogłaby tu przesiadywać i po czasie jej zmiany.
Obrazek
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Spojrzał na tytuł książki, jaką kobieta chwyciła w swoje dłonie.
-Jak się pani czuje?- zapytał grzecznościowo-Widzę, że już zdążyła pani rzucić okiem n część zbiorów- Powiedział z uśmiechem i poprawił swoje okulary.
-Myślę, że zbiory o roślinności, na pewno panią zadowolą- No i tych do eliksirów i nie tylko.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,12 
Posty: 768
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

Uśmiechnęła się na to etykietowe pytanie. Przywykła już do tego typu rozmów, choć dość często też irytowało ją trwonienie czasu i słów.
- W porządku, a jak Pana samopoczucie? - Czy oni nie przeszli już przypadkiem na Ty? Tak jej się wydawało, ale jak wygląda rzeczywistość to widać.
- Już znalazłam ciekawą pozycję, mam nadzieję, że nie będzie to jedyna. - Biorąc pod uwagę ilość ksiąg, z pewnością jeszcze coś się trafi. Z resztą już na pierwszy rzut oka biblioteka wyglądała na bogato wyposażoną.
- Widzimy się jutro, czy może zmieniły ci się plany? - O, a teraz było na Ty. Pewnie jeszcze jakiś czas będą to stosować zamiennie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Obserwował ją, jednak bez nachalności w spojrzeniu.
-Całkiem dobrze- Skinął jej lekko głową.
-Jeśli ma się dobre oko i odpowiednią zapartość to znajdzie się tutaj prawie wszystko czego się szukało- Wskazał na wszechobecną wiedzę zapisaną w wielu tomach.
-Moje plany zwykle się nie zmieniają, tak więc nadal jest wszystko aktualne, Pani- W końcu żył w pewnej rutynie, która już od bardzo dawna wyznaczała tory każdego dnia.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,12 
Posty: 768
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

Uśmiechnęła się zadowolona, potrafiła szukać wśród ksiąg, więc jeśli jak mówił Khalid, jest tu zapisana szeroka i precyzyjna wiedza, będzie to jedno z jej ulubionych miejsc w mieście.
- Co powinnam zabrać ze sobą? - No prócz logicznego - notatnika i czegoś do pisania. Może przyda się coś więcej?
- I czy możesz pokierować mnie, do kogo powinnam się udać w celu rozmowy na temat pracy? - W końcu był to też jeden z powodów jej wizyty w bibliotece.
Obrazek
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Co powinna ze sobą zabrać? To co najważniejsze, to na pewno będzie miała przy sobie.
-Myślę, że pozytywną energię- Uśmiechnął się do niej.
-Zaprowadzę Panią do dyrektora- W końcu on tutaj zarządzał i od niego zależało kto pracuje i gdzie. Wskazał gestem dłoni aby poszła za nim. Po krótkim spacerze i wejściu do miejsca, gdzie zwykle ludzie wchodzić nie mogą, dotarli do gabinetu dyrektora.
-Proszę- Wskazał na drzwi.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Erin Wyrm
Pani Smoków
Punkty Przygody: 3,12 
Posty: 768
Rejestracja: czw sie 13, 2020 11:20 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
150 pkt.
Poziom Mocy:
195pkt.
Karta Postaci:
Statystyki:

19

14

39

25

33

36
Stan portfela: 3 999 840

Zaśmiała się krótko, ale serdecznie. Rozbawił ją tym stwierdzeniem.
- Mówisz jak rasowy nauczyciel. - Może więc miał na to jakieś zadatki. W każdym razie była zmotywowana do nauki, więc o jej energię nie było potrzeby się martwić.
- Dziękuję. - Odłożyła czytaną książkę na miejsce i ruszyła za Khalidem. Zastanawiała się w ogóle czy ktokolwiek w mieście by chciał ją przyjąć do pracy. Jeśli nie to trudno, środków do życia jej nie brakowało. Nie szukała pracy bo jej potrzebowała, a dlatego, że chciała pracować.
Stanęła przed drzwiami i pożegnała się z mężczyzną. Zapukała.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ratusz”