regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Warsztat

Zepsuł ci się pojazd? Może zepsuła ci się "zabawka" albo maszyna mechatroniczna potrzebuje konserwacji? Tutaj wszystkie takie usługi zostaną za odpowiednią cenę wykonane, może i więcej.
Wszelakie mechanizmy mechaniczne i technomagiczne zostaną profesjonalnie naprawione. Warsztat oferuje także składanie machizmów od podstaw na zamówienia indywidualne.


Budynek jest jednopiętrowy. Na parterze znajdują się szerokie drzwi, przez które jest wstanie wjechać pojazd kołowy. Wewnątrz jest lada, za którą są różne szafki, półki i narzędzia. Także po tej stronie znajdują się drzwi na piętro mieszkalne.

Na piętrze są trzy pomieszczenia, sypialnia, łazienka oraz mała kuchnia.


Właścicielem budynku i warsztatu jest: Profesor Jorge Gounter, pracownikiem i współwłaścicielem Reno Couter
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Silver zastanowiła się dłuższą chwile jak odpowiedzieć by było to najlepiej zrozumiane. No bo chyba chodziło o długość pracy przy mechanizmach
-będzie od sezonu na młode do kolejnego i jeszcze do teraz-
Nie wiedziała jak powiedzieć że już prawie drugi rok ale postarała się jak mogła. W końcu chciała być szczera jeśli to miał być jej przyszły szef
-Jak zadasz to o ile będę na nie potrafiła odpowiedzieć to odpowiem-
Wilczyca wzruszyła barkami i dodała -Tylko jeszcze uczę się waszych stadnych obyczajów to miło jeśli nie zapytasz o coś na co nie jest dobrze odpowiadać-
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Reno spoglądał na nią próbując jakoś to ogarnąć. Co kolejna osoba, którą Mephisto przyprowadza, to dziwniejsza. No ale ważne by byłą pracowita.
-Rozumiem- Skinął głową ale chwilę rozmyślał-Mogę ci zaoferować 80 myntów miesięcznie na okresie wstępnym, co o tym myślisz?- W końcu to od niej będzie zależało to czy przyjmie te ofertę czy uzna ją za słabą.
-Nie jest nie właściwe, zastanawia mnie czy istnieje powód czemu nie chcesz być w ludzkiej postaci?- Nie wymagał tego, w końcu jego patron był.. kotem. Większość czasu.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,66 
Posty: 1180
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Dalej nie przeszkadzałem w robocie tylko zajmowałem się naprawianiem sprzętów. Posprawdzałem jeszcze raz papier czy są na pewno dobrze wypełnione i czy nie dupłem się oraz z zgłoszenia są poprawne z czymś tam no. W każdym bądź rabie wszystko było dobrze ogarnięte. Tak jestem mistrzem! Nie każdy to wie ale jestem!
O i elegancko przyszedł pierwszy klient po odbiór małych pierdół. To no ten wydałem mu towar omawiając co było zrobione dokładnie bo no szef patrzy. Może nie konkretnie ale na pewno zapuszcza żurawia uchem jak się z nim obchodzę. Oczywiście nie zapomniałem o tym aby no zapłacił za naprawę i ten pożegnałem go. I nie dałem ciała bo no gość był zadowolony z efektów bo no musiał sprawdzić czy nie oddaje mu pierdół z wciąż jakimś babolem do ogarnięcia. Nie było tak! Tak szefie nie zawiodłem! Bądź dumny ze mnie. Oczywiście ja z siebie byłem ale no nie mogłem obrosnąć w piórka jeszcze nie teraz.

/możecie mnie pomijać na czas rozmowy kwalifikacyjnej ;)
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Słysząc kwotę oczy wilczycy zrobiły się wielkie ale postarała się szybko nad sobą zapanować
-to dość sporo. Nie wiem czy będę w stanie...- Wilczyca chwilę myślała i po wilczemu cicho dodała -Nie znam słowa i nie ma w naszym- już we wspólnym powiedziała-Czy dobrze aż tyle mi dać. Poprzednio dostawałam dwa pazury czterech łap... 36 tak tyle to w waszym. I to jeszcze przed odjęciem za naukę-
Po usłyszeniu pytania zastanowiła się chwilę
-Nie wiem czemu wszyscy o to pytają. Po prostu nie wydaje mi się bym taką formę posiadała, od kiedy pamiętam mam cztery łapy i byłam w stadzie, a nawet jak robię że łapa ma palec co pozwala chwytać to czuję się z tym dziwnie ale potrafię już go używać tak że klucze nie lecą z łap i nawet chwycić się czegoś jak tracę równowagę, bo bardziej stabilne tylne łapy znikają-
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-Nie uważam aby było to za dużo. Każdemu na początek oferuje tyle. Nie mam zamiaru wykorzystywać innych. Chce aby mieli z czego żyć, bo wypoczęty i zdrowy pracownik jest więcej wart niż taki, który dogrywa- Posłał jej lekki uśmiech. Dziwiło go trochę jak mało płacił jej poprzedni pracodawca. Może wyczuł, że wilczyca nie zna sie na życiu ludzkim i chciał za minimum ją trzymać.
-Rozumiem- Przytaknął jej- Pytam, gdyż jakbyś była zwykłym wilkiem, to byś nie potrafiła mówić i używać tak narzędzi- Nie miał jednak zamiaru męczyć jej dogłębniejszymi pytaniami. Ma prawo do tego aby zachować pewne rzeczy dla siebie.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

-Wiesz zawsze miałam talent do mówienia nie tylko po wilczemu.-
Wilczyca uniosła łapę i z wyraźnym wysiłkiem zrobiła na niej kciuk
-zrobienie by móc mówić jest o wiele łacniejsze. Brakuje mi wielu słów. Ale jeszcze z pokolenie i znajdę dość słów by mówić dobrze-
Słowa na temat czemu taka wysoka wypłata zdziwiła ją
-Nie do końca rozumiem. kont do spania, miejsce do polowania i nie wiem co więcej trzeba. No może żeby skrytka na swoje własne huczące poruszające się szybciej się zapełniło.-
Nagle położyła po sobie uszy
-Stary szef będzie zły-
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Spojrzał na nią i znowu się na moment zastanowił.
-Nie masz swojego lokum?- Wnioskował, ze wilczyca nie powiadała takiego miejsca. Mógł sie mylić ale tak wywnioskował.
-A kto był twoim szefem?- Może uda mu się tę sprawę załatwić za nią. Zdawała nie być osoba, która byłaby w stanie tego dokonać.
-Wiesz, jestem w tej branży od lat i jako tako orientuje sie w innych warsztatach- No i dobrze wiedział, ze właściciele bywają... różni. Wilczyca wydawała mu się być osobą w porządku. Może trochę dziwną ale kto jest w tych czasach normalny?


/przepraszam, w robocie mnie zajechali.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

-Szef pozwalał spać w warsztacie-
Powiedziała jakby to było coś normalnego i chwile się zastanowiła
-Szef kazał na siebie mówić Cebra, ponoć to od jego moto... No tego do poruszania się, takiego ale innego- Tu ruchem pyska wskazała na motor
-No i jak było zimniej to nawet dostawałam dodatkowe jedzenie jak inni, co prawda tylko suche ale zawsze coś-
Biedna naiwna Silver, sucha karma dla psa kupiona po taniości zdawała jej się czymś niezwykłym. Ale nie była kimś kto mógłby nie dać się oszukać, a jakby nie było ten konkretny osobnik był jedynym mechanikiem jakiego znał "mistrz" wilczycy
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Rozejrzał się po pomieszczeniu.
-Tutaj to ja mieszkam na piętrze- Przyznał wilczycy. Sam nie dorobił sie swojego lokum i nie zarabiał jakoś. Można powiedzieć, że pracownicy lepiej nawet zarabiali od niego.
-Zapytam się właściciela lokalu i jutro dałbym ci znać, dobra?- Spojrzał na nią, a następnie na Mephisto- Mógłbyś ją przenocować?- W końcu Helion nie mieszka już z nim.
-Postaram sie to załatwić- Jak tylko sam porozmawia ze swoim patronem.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Wilczyce zdziwił fakt że propozycji zamieszkania u kogoś nawet na jedną noc.
-Znaczy że tak w budynku? Poprzednio to sypiałam w takiej niby jamie... To nazywało się... skrzynia? I miała otwór do wchodzenie i wychodzenia. Wystarczyło lekko podkulić łapy i można było zasłonić wejście tym... no... dyktą i nie wiało w nocy-
Wilczyca nie miała wysokich wymagać, w końcu jako wilk nie jedną noc spędziła na zewnątrz
-Wiem że nie wyglądam ale mam gęste i ciepłe futro-
Tu z dumą dotknęła swojego futra, a po chwili podwinęła pod siebie ogon tak by chwycić go w łapy i dodać z dumną
-Od kiedy potrafię robić dodatkowy palec do chwytania to czeszę sierść i moje futro ma niezwykły połysk-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat "U Łasicy"”