regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Warsztat

Zepsuł ci się pojazd? Może zepsuła ci się "zabawka" albo maszyna mechatroniczna potrzebuje konserwacji? Tutaj wszystkie takie usługi zostaną za odpowiednią cenę wykonane, może i więcej.
Wszelakie mechanizmy mechaniczne i technomagiczne zostaną profesjonalnie naprawione. Warsztat oferuje także składanie machizmów od podstaw na zamówienia indywidualne.


Budynek jest jednopiętrowy. Na parterze znajdują się szerokie drzwi, przez które jest wstanie wjechać pojazd kołowy. Wewnątrz jest lada, za którą są różne szafki, półki i narzędzia. Także po tej stronie znajdują się drzwi na piętro mieszkalne.

Na piętrze są trzy pomieszczenia, sypialnia, łazienka oraz mała kuchnia.


Właścicielem budynku i warsztatu jest: Profesor Jorge Gounter, pracownikiem i współwłaścicielem Reno Couter
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Zaśmiałem się po jej słowach, poczekałem aż wejdzie do środka nim sam wszedłem. Zamknąłem drzwi, trzeba tu jeszcze wszystko przygotować do wydania albo przyjęcia maszyn lub rzeczy.
Nie przeszkadzałem się rozglądać dziewczynie, sam zachowywałem się podobnie jak tu pierwszy raz przyszedłem - Nie, to klucz-płasko oczkowy z grzechotom ale masz dobre oko 38. A co do chemii to oznacz, że są to substancje których nie powinno się spożywać np jak smary czy oleje. Fakt nie zabiją Cię od razu ale to będzie powolna śmierć - powiedziałem przeglądając formularze wydania naprawionego sprzętu. Tak je przeglądając i jednocześnie sprawdzając czy wszystko się zgadza zauważyłem, że musiałem zostawić je w biurze.
- A właśnie, tych rzeczy i mechanizmów nie dotykaj okej a ja pójdę po szefa - powiedziałem wskazując na konkretne modele. Oj ile ja się musiałem napracować aby móc w końcu takiego dotknąć bez nadzoru i nie tylko po to aby mu olej wymienić.
Wszedłem na piętro pukając do Reno, coś cicho było. No nic zapukałem jeszcze raz i dalej nic. Widocznie gdzieś wyszedł, no trudno. Poszedłem do biura po brakujące formularze i znalazłem wiadomość od szefa. Wróciłem do wilczycy - Szef będzie dopiero wieczorem, także możesz tutaj poczekać na niego i ewentualnie mi pomóc - powiedziałem z uśmiechem puszczając do dziewczyny oczko.
Klasnąłem w dłonie - Dobra to za nim zaczniemy wpuszczać klientów to trzeba zrobić kawę, chcesz herbaty? - no jak mogłem tego jej nie zaproponować? No byłoby nie miło z mojej strony.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Wilczyca uniosła uszy i po słowach o mechanizmie znalazła sie tuż przy nim i zaczęła go obserwować.
-Oleje nie są zbyt smaczne, ale za to w tym co można znaleźć na złomooddajce można znaleźć w dwuśladówkach można znaleźć duposadzajki z fasoli soi. Nie są zbyt smaczne ale da sie zjeść-
Zachichotała i powiedziała
-Herbata albo krew owoców... znaczy wiem że to ma jakąś nazwę ale nie wiem jaką.-
Wzruszyła barkami i powiedziała
-Jasne że pomogę, uwielbiam uczucie mrowienia w uszach gdy śruby jęczą, a potem poddają się pod kluczem-
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Do warsztatu wszedł Renbo, rudy mężczyzna.
-Dobrze cię widzieć już w robocie- Skierował te słowa do zielonowłosego chłopaka. Zaraz potem zatrzymał się spoglądając na wilczycę.
-Nie wiedziałem, ze masz gości, wziąłbym jeszcze jedna kawę- Postawił papierowy kubek z ów napojem na jednym z blatów. Nie do końca wiedział czy powinien dziewczynę wyprosić czy zostawić. miał tylko nadzieję, że Mephisto niczego tutaj nie odstawiła kiedy go nie było.
-Jestem Reno Coulter, szef w tym warsztacie- Podszedł do niej kucnął i wyciągnął swoją dłoń w geście przywitania.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Wracając spojrzałem na wilczycę - Proszę nie ruszaj niczego przy tych maszynach - nie chciałbym aby na samym początku dziewczyna dała tak pożądanego ciała bo wtedy na pewno Reno się nie zgodzi jej przyjąć.
Uśmiechnąłem się widząc szefa - Dzień dobry Szefie - powiedziałem radośnie - To w sumie nie mój gość a Pański - wyszczerzyłem zęby. Wskazałem na wilczycę - W sprawie pracy - dodałem szybko aby no nakreślić co tu się robi.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Wilczyca strapiła sie gdy pojawił się nowy gość lecz szybko udało jej się to w miarę zamaskować. Co prawda ogon już szaleńczo nie latał a był podkulony lecz nie uciekła, a dzielnie wyciągnęła łapę na przywitanie
-Silver- Powiedziała lekko łapiącym się głosem i zerknęła w stronę wilkołaka
-On mówił że było by tu dla mnie miejsce- Ledwo z siebie wydusiła i jej oczy błagały o pomoc gdy zerkała na Meqhista. Nie była zbyt dobra w te klocki, a więcej niż jedna osoba której nie znała*wilkołaka zaliczała już do ledwo znanych) sprawiała że siedziała/stała na sztywnych łapach
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Spojrzała na chłopaka.
-Pracy?- Trochę się zaskoczył. Nie szukał pracownika. Było jednak dużo pracy, więc kolejna para rąk.. łap? Się może przydać.
-Miło mi- Skinął do niej i wstał.
-Mam nadzieję, że nie spłoszy się jak ostatni twój znajomy, którego tutaj przyprowadziłeś- Tak, miał na myśli Jerome. Facet wydawał się konkretny i miał potencjał ale cóż. Najwyraźniej presja go przytłoczyła.
-A co potrafisz?- W końcu skoro chce tutaj pracować, to warto byłoby wiedzieć czy potrafi coś zrobić czy to tylko świeżak, którego będzie trzeba uczyć podstawy podstaw.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Skrzywiłem się słysząc o Jeromie - Wie szef, przepraszam. Nie sądziłem, że chłopak tak szybko ucieknie - też go dawno nie widziałem, nawet prywatnie. Nie mam pojęcia gdzie się podział.
- Tak to prawda powiedziałem jej, że przyda nam się pomoc i szef na to coś zaradzi - wyszczerzyłem białe kiełki jakby to miało w jakikolwiek sposób pomóc. No nadzieja matką głupich nie? I może szczęście dopisze.
No nic, powiedziałem co miałem a teraz sama Silver musi się wykazać. Bo no tego sam do końca nie wiem co potrafi oprócz odkręcania śrubek.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,68 
Posty: 72
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Nieco się uspokoiła i dłużej pomyślała nad pytaniem
-Potrafię wymienić świece, paski, oleje i robić napoje-
Powiedziała z pewnością i dodała
-No i radzę sobie ze śrubami jak pokazać jakie wymienić. No i to takie co z warkoczącego na to bo się obraca w tym co ma kółka wymienić i te śmieszne miękkie co po darni trą wymieniać-
Uśmiechnęła się szeroko
-No i pilnować warsztatu-
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Silver rudemu zdawała się być przyjemna osobą.
-Długo już to robisz?- Zapyta ł i pozwolił sobie na napicie się kawy. Sam rozmowa klasyfikacyjna jak widać nie jest standardowa. Reno chciał się dowiedzieć czegoś o niej. Co umie, co robiła. Nie da jej od razu silnika czy czegoś skomplikowanego. Wolałby jednak poczekać i przegnać się co realnie umie i czy wytrzyma.
-Czy mogę cię, Silver, zadać osobiste pytanie?- Jeśli się nie zgodzi, nie zapyta.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No to ja akurat teraz nie miałem nic do gadania, wziąłem od szefcia kawę i no zabrałem się do roboty. No oczywiście takiej aby nie przeszkadzać w rozmowie. Poszedłem rozdać odpowiednie formularze do odpowiednich maszyn aby no jak klient przyjdzie było już gotowe do pokwitowania i takie tam. A co! Mądry ze mnie gość, zaśmiałem się pod nosem i no jak zrobiłem te papiery a nie było ich dużo to no zacząłem grzebać w rzeczach na wczoraj czyli takich małych pierdółkach mechanicznych. Bo no do maszyny zaglądać nie będę jak no jest rozmowa w toku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat "U Łasicy"”