regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Warsztat

Zepsuł ci się pojazd? Może zepsuła ci się "zabawka" albo maszyna mechatroniczna potrzebuje konserwacji? Tutaj wszystkie takie usługi zostaną za odpowiednią cenę wykonane, może i więcej.
Wszelakie mechanizmy mechaniczne i technomagiczne zostaną profesjonalnie naprawione. Warsztat oferuje także składanie machizmów od podstaw na zamówienia indywidualne.


Budynek jest jednopiętrowy. Na parterze znajdują się szerokie drzwi, przez które jest wstanie wjechać pojazd kołowy. Wewnątrz jest lada, za którą są różne szafki, półki i narzędzia. Także po tej stronie znajdują się drzwi na piętro mieszkalne.

Na piętrze są trzy pomieszczenia, sypialnia, łazienka oraz mała kuchnia.


Właścicielem budynku i warsztatu jest: Profesor Jorge Gounter, pracownikiem i współwłaścicielem Reno Couter
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,63 
Posty: 1177
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Zaśmiałem się - Dobra szefie - odzyskałem werwę. Nie ma co się użalać no jak trzeba wypełniać papiery to i tego się nauczę.
Swoją kawę też wziąłem a co mi tu będzie stygła tak to się jej napije jak mi zaschnie w gardle. Prawie tanecznym krokiem ruszyłem do biura.

ZT
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Wrócił na dół, otworzył drzwi. To co miał do roboty, był w stanie sam ogarnąć. Nie miał w planach niczego, to może sam sobie popracować. Kubek z kawą zostawił na górze. No trudno. Zrobi sobie nową i tyle. Może jak będzie mógł wszystko przekazać Mephisto, wyjedzie na urlop bez obaw o warsztat. Odpocząłby sobie w końcu.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,63 
Posty: 1177
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Przyszedłem do roboty jak zawsze, rzadko kiedy się spóźniałem ale i te mi się zdarzył lecz dzisiaj jestem na czas.
Zabrałem się za to co miałem a czego nie skończyłem wczoraj, także nie nudziło mi się a wręcz przeciwnie. Lubiłem to co robię i byłem z tego dumny jak i zadowolony. Chociaż doszło mi teraz obowiązków, jednak coś za coś. Lepsza płaca się opłaca, zaśmiałem się pod nosem. Przed wydaniem naprawionego sprzętu poszedłem powypełniać druki odpowiedni tak jak pokazywał mi szef. No i legancko, wszystko było ładnie ogarnięte na picuś glancuś. W końcu nie mogę sobie pozwolić na błędy aby nie przysporzyć kłopotów Reno.
No i tak mi minął cały dzień w robocie, haha a teraz do domu albo? Tak! Pójdę tam! Więc tak czy inaczej nie poszedłem prosto na chatę tylko tam gdzie mnie nogi poniosły.

Z.t
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,63 
Posty: 1177
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No i w robicie było co robić, człowiek się nie nudzi. Od samego rana maszyny do naprawiania i te cholerne papiery no ale cóż jak trzeba, trzeba. Chociaż wizja spotkania się z niedźwiedzicą później będzie miłą odmianą ale muszę pamiętać. Właśnie co ja miałem pamięta? O cholera zapomniałem, dobrze że o tym jednym kwiatku nie zapomniałem, jeszcze...
No to co? Czas w robocie szybko mijał jak zawsze, człowiek nie wie kiedy a już do domu. Szkoda, najwyżej jutro sobie nad godzinki porobię a ten no nie mogę się spóźniać. oj nie mogę, trzeba wypaść na punktualnego a i obym nie zapomniał zahaczyć o kwiaciarnię. Skończyłem to co miałem, posprzątałem po sobie przygotowując już wszystko na jutro i co? Uciekłem do domu się ogarnąć i przebrać a kwiaciarnia!

zt
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,63 
Posty: 1177
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Co jak co ale praca na zapomnienie wczorajszej gafy była najlepsza. Dlatego dzisiaj przyszedłem wcześniej niż powinienem, otworzyłem warsztat jeśli był zamknięty i starając się nie obudzić szefa zacząłem swoją zmianę. Robity jak zawsze było dużo to więc się za nią zabrałem ten teges oweges. Ach, jak ja ją uwielbiałem ten zapach smaru, oleju i benzyny o poranku. Nic tylko brać wszystko co dają.
Oczywiście starałem się jak mogłem przy okazji uzupełniając papier jak coś skończyłem dokładnie sprawdzając czy dobrze wypełniłem aby gafy nie strzeli. Dzięki bogu miałem ten swój wzór to właśnie pozwalało mi się dobrze zająć dokumentami. Co jak co wolałem jednak maszyny, niby takie ciężkie, mocne, silne ale były niczym delikatny płatek kwiatów w porannym słońcu. No kurwałe, coś mnie popsuło że mam takie porównania.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Reno zwykle wstawał wcześniej ale dzisiaj jakoś musiał sobie przepaść ciut dłużej. Akurat na czas ale i tak jak na niego to długo. Był lekkim pracoholikiem. Zdziwił się widząc chłopaka już w robocie. Zabrał się za robienie kawy.
-a ty co tak wcześnie-Zapytał stojąc jednak do niego plecami. Zaskoczyło go to trochę. Chłopak co prawda nie raz wpadał wcześniej ale dzisiaj to dużego wcześniej, niż zwykle.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,63 
Posty: 1177
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No to sobie tak chwilę porobiłem a kiedy zobaczyłem szefuncia uśmiechnąłem się radośnie niczym małe dziecko - Siemandero, pięć dwa zero - nie krzycałem ale ledwo się powstrzymałem - A tak jakoś stwierdziłem, że się lepiej przyłożę do pracy - nie to że się nie przykładałem ale no. Niektórych rzeczach lepiej nie mówić, np jak o wczorajszej wpadce. Bądź co bądź byłem i tak z siebie dumny, nie wiem dlaczego ale no, tak było.
Podniosłem się wycierając umazane łapy smarem - A też mogę liczyć na ciepły napój? - zapytałem się z wyszczerzyłem a jak szef na mnie spojrzał to puściłem do niego oczko. A co się będę on zawsze jest na luzie więc no, zrozumie mnie, prawda?
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-No dobry humor masz, no ale to dobrze- Skinął mu głowa i tez przygotował mu kawę-No ale nadgodzin ci nie zapłacę- Niech sobie nawet o tym nie myśli. Zaśmiał sie lekko na swoje myśli- Masz- Podał mu kubek z kawą. Przypomniał sobie coś. Odłożył kubek i pogrzebał w jednej z szafce- Masz- Pokazał mu jego zabaweczkę, które już skończył ulepszać
-Ma wszystko tylko szybciej jego zasilanie pada jak wszystko używasz- Nie miał jak ej wymienić.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,63 
Posty: 1177
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No i smuteczek, nie dostanę kasy za nadgodziny - A to spoko wyjdę wcześniej - ponownie puściłem do szefcia oczko z pokazaniem języka. Nie ma to, że pracuje za darmo ale jak mi wyskoczy z pewną kwestią to nie będę miał się jak kłócić bo będzie miał rację ale shhhhh nie powiem mu tego.
Wziąłem od niego kawkę - Dziękuję - powiedziałem radośnie tryskając niespożytą energią a kiedy zobaczyłem swojego małego pomocnika aż mi się zrobiło jeszcze weselej. Tak, owszem może się tak zdarzyć. Ni z tego ni z owego przytuliłem Rudego - Dziękuję, dziękuję, dziękuję - no wiecie nie musiał tego robić a jednak no zrobił. Teraz mam super pomocnika ale będę musiał pamiętać o szybszym jego ładowaniu i używać go z rozwagą. Co nie zmienia sytuacji jaki byłem szczęśliwy, no w końcu puściłem szefcia zaczynając sprawdzać nową zabawkę.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,80 
Posty: 190
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-No dobra, powiedzmy, ze możesz- pokręcił z rozbawieniem głowa. Nie zabroni mu tego. W końcu roboty maj a cały czas sporo, wiec z rana ma co robić.
-No spoko spoko- Poklepał go po pleckach- Tylko go nie zepsuj od razu- W końcu nie po to siedział aby to wszystko jakoś usprawnić aby ten go popsuł.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat "U Łasicy"”