regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Biuro

Zepsuł ci się pojazd? Może zepsuła ci się "zabawka" albo maszyna mechatroniczna potrzebuje konserwacji? Tutaj wszystkie takie usługi zostaną za odpowiednią cenę wykonane, może i więcej.
Wszelakie mechanizmy mechaniczne i technomagiczne zostaną profesjonalnie naprawione. Warsztat oferuje także składanie machizmów od podstaw na zamówienia indywidualne.


Budynek jest jednopiętrowy. Na parterze znajdują się szerokie drzwi, przez które jest wstanie wjechać pojazd kołowy. Wewnątrz jest lada, za którą są różne szafki, półki i narzędzia. Także po tej stronie znajdują się drzwi na piętro mieszkalne.

Na piętrze są trzy pomieszczenia, sypialnia, łazienka oraz mała kuchnia.


Właścicielem budynku i warsztatu jest: Profesor Jorge Gounter, pracownikiem i współwłaścicielem Reno Couter
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-Dobra spostrzegawczość- Zaśmiał się- Tutaj na górze-wskazał długopisem. Zapomniał, było to tak oczywiste i tak mechaniczne dla niego, ze jakoś tak zapomniał o tym wspomnieć.
-Protokoły są tutaj, a tu masz protokół przyjęcia. To prawie to samo z różnica, że spisujemy co klient chce abyśmy zrobili- Reno robił to tak często, że było to dla niego proste.
-Wiesz na początku i tak będziesz to robił pod moim okiem- Nie ma zamiaru wrzucać go na głęboka wodę.[/mg
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Tak, byłem z siebie dymny. Pewnie nie było z czego ale byłem, noo coś dla siebie. Popatrzyłem się tam gdzie wskazał szef. Wysłuchałem dalszej części i tego co mi mówił z uwagą nie chciałem palnąć niczego źle.
Gdy skończył zacząłem tak jak papużka za nim powtarzać to co wcześniej usłyszałem wskazując odpowiednie pola, teraz to pamiętam ale pewni później może mi się zdarzyć zapomnieć póki to nie wejdzie w krew. Dobra mniejsza oto musze się skupić i tyle.
- O super szefie dziękuję - pewnie to nie dlatego abym nie musiał sam się z tym męczyć ale też aby później nie miał problemów poprzez źle wypełnione papiery. Tak czy siak będę miał wsparcie na początku.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Chłopak nie jest nowym pracownikiem ale i tak w tych rzeczach Reno chciał mu towarzyszyć.
-Dobra obejrzyj sobie, poczytaj czy tam powypełniaj sobie tak dla ćwiczenia i jesteś wolny- Rudzielec nie miał więcej zadań dla pracownika. Sam wyszedł z biura i skierował się na dół.
zt
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No i bajka, wziąłem do ręki egzemplarz dokładnie go studiując aby zapamiętać co gdzie jest i co mam wpisywać. Tak jak szef pozwolił to wypełniłem jeden ale nie trefnymi danymi a zrobiłem sobie z niego wzór. tak gdybym zapomniał co gdzie miało być to na tym będę wiedział co i jak. Trzeba być zapobiegawczym na zaś, szkoda tylko że do innych rzeczach się tak mocno nie skupiam jak na robocie. Co poradzić fajna jest.
No to co, jak już wszystko miałem ogarnięte zszedłem na dół, posprzątałem stanowisko pracy ładnie wszystko układając no i pozmywałem jeszcze podłogę, taki stary nawyk po poprzednich zadaniach. Skończyłem, pożegnałem się z Reno i poszedłem do domu.

ZT.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Poskakałem po schodach prowadzących do biura trzymając mocno papiery, nie chciałem ich rozsypać. Do tego kto by to musiał później posprzątać? Oczywiście, że ja a tak mi się tego nie chciało robić. Wolałbym grzebać w maszynach a nie, dobra szybko się z tym uwiniemy i wrócę do swoich maleństw.
Wszedłem do biura wpuszczając przodem Reno, no tak kultura wymagała aby przepuścić najpierw szefa. Hym... Trochę to tak jak z kobietami ale dobra nie ma co się teraz nad tym roztrząsać. Położyłem papiery na biurku.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Wszedł do biura i westchnął.
-No to ta nudna część pracy, robiłeś już formularze reklamacyjne?- Zapytał chłopaka, nie pamiętał czy te tez z nim przerabiał. Na pewno dokumenty odbioru itp. tak.
-Z Helionem często robiliśmy tę papirologię- Rzucił od niechcenia. Samemu to mu schodziło znacznie dłużej i koniec końców papiery wrzucał do szuflady. Wyciągnął z barku mocny alkohol i dolał go sobie do kawy.
-Na trzeźwo ciężko- Mruknął i wypił od razu całość.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Wszedłem za szefem do biura siadając gdzieś z boku, przeglądałem formularze - Zgadzam się, maszyny są ciekawsze - ziewnąłem - Tak robiłem, pokazywał mi szef - przeciągnąłem się rozpinając górną część kombinezonu pracowniczego zawiązując go w pasie. Odciągnąłem oblamówkę koszulki przy szyi - No dobra jak trzeba to trzeba - miałem się zabrać za czytanie dokumentów a ni z gruchy ni z pietruchy wypalił Rudy o Helionie.
Zaśmiałem się pod nosem - Taaa, często się tym zajmował - kurna poczułem sentyment. Spojrzałem podejrzliwie na szefa czy zrobił to specjalnie czy jak. Zastanawiając się może nie wiedzieć gdzie jest chłopak, nic mu nie mówiłem ale no sam mógł mu powiedzieć.
Zamrugałem kilka razy oczami widząc jak Reno dolewa czegoś mocniejszego do kawy - No aż tak źle to chyba nie jest? - zapytałem rozbawiony zachowaniem przełożonego.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-To dobrze, nie będzie trzeba nic tłumaczyć- No i przy tym oszczędzi się trochę czasu- Oj tak i dobrze mu szło- zaśmiał się rudy i spojrzał na Mepfisto.
-Są to papiery z ostatniego miesiąca...- Poczochrał się lekko po grzywie- Nie miałem głowy aby się za to zabrać- Skrzywił się na samo wspomnienie tego okresu.
-A jak gadamy o blondynie, to co u niego? Tatuaż mu się podoba?- Jak dobrze pamiętał to ten mieszkał u niego. Podszedł do ekspresu i zaczął robi sobie kolejna kawę. Nie będzie pić samego alkoholu.. potem zrobi herbatę aby nie zejść an zawał.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Podniosłem głowę do góry przypominając okres kiedy Helion pracował jeszcze z nami, po czym wybuchłem śmiechem - Taaaa na pewno mu szło super - zrobiłem oczy w kreskę z szerokim uśmiechem. Pamiętam, że czasem byłem przez to no skołowany czy coś ale obecnie to no, nic mi do tego.
- Spoko szefie poradzimy sobie - pokazałem okejkę, nie chcę tu zbyt długo siedzieć nad papierami więc no zacząłem je przeglądać. Najpierw trzeba je posegregować bo widzę, że chyba jak dostawał jakiś papier po prostu go wrzucał tam do szuflady. Zrezygnowany spojrzałem na Reno, tak miałem wyrzut w oczach. No dobra, poukładałem je tak jak powinny być. Organizacja w pracy to cenna umiejętność.
Zmrużyłem oczy - Nie wiem - nie wiedziałem czy byłem smutny czy wkurzony na niego - Nie widział go - co za menda na tyle wyjechać. Zacisnąłem pięść łamiąc ołówek w niej, "Jak go dorwę to mu nogi z dupy powyrywam". Westchnąłem widząc co zrobiłem - Przepraszam - skrzywiłem się lekko.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Dostrzegł te jego minę.
-A co, śmiesz wątpić? Ciężko pracował- Po dolaniu sobie do kawuni czegoś mocniejszego postawił trunek na stole. Zaskoczyła rudego ta informacja.
-Jak to? Nie mieszkacie razem?- Czyżby miał nie aktualne informacje na ten temat? No i zielonek się trochę wkurzył?
-Jak chcesz coś mocniejszego to masz- Wskazał na butelkę, a zaraz potem dął mu długopis- Nie połam mi go tylko- Nie aby był przywiązany do tego sprzętu ale no. Sam zasiadł i zaczął przeglądać papiery.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat "U Łasicy"”