regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Warsztat

Zepsuł ci się pojazd? Może zepsuła ci się "zabawka" albo maszyna mechatroniczna potrzebuje konserwacji? Tutaj wszystkie takie usługi zostaną za odpowiednią cenę wykonane, może i więcej.
Wszelakie mechanizmy mechaniczne i technomagiczne zostaną profesjonalnie naprawione. Warsztat oferuje także składanie machizmów od podstaw na zamówienia indywidualne.


Budynek jest jednopiętrowy. Na parterze znajdują się szerokie drzwi, przez które jest wstanie wjechać pojazd kołowy. Wewnątrz jest lada, za którą są różne szafki, półki i narzędzia. Także po tej stronie znajdują się drzwi na piętro mieszkalne.

Na piętrze są trzy pomieszczenia, sypialnia, łazienka oraz mała kuchnia.


Właścicielem budynku i warsztatu jest: Profesor Jorge Gounter, pracownikiem i współwłaścicielem Reno Couter
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Chłopak w końcu sięgnął po długopis i podpisał nową umowę. Co mu szkodzi? Najwyżej nowy pracownik puści warsztat z dymem a ten zwieje ale chyba ogarnie? Nie? Miał nadzieję, że ogarnie.
- Jeśli w jakimś stopniu mogę pomóc, to chętnie odciążę Pana z tego - powiedział z szerokim uśmiechem puszczając oczko do szefa. No jak nic będzie musiał popracować nad tym bezwarunkowym odruchem ale dziewczynom się podoba. W ogóle młody zaczął się ostatnio zastanawiać co widzą w sobie szef i Helion.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-Na razie i tak masz spokój, nie wiem kiedy i czy zatrudnię kogoś, więc bez obaw- Uśmiechnął się do chłopaka. W końcu zatrudnienia nie są taka prosta sprawą.
-Ogarnij tutaj i o 17 zamknij warsztat i będziesz mógł się zbierać. jutro przygotuje ci coś do roboty- Tutaj zawsze jest dużo roboty, więc będzie miał ten co robić.
-A..- Przypomniał sobie- Nadal nie wolno częstować się moimi trunkami- Upomniał młodego, tak n zapas.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Odetchnął z ulgą, na szczęście nie zostanie od razu wrzucony na głęboką wodę.
Młody stanął na baczność - Tak jest - zasalutował szefowi, po chwili opuścił rękę - Tylko jest taki mały problem, nie mam kluczy do warsztatu - powiedział z uśmiechem na twarzy drapiąc się palcem po policzku. podszedł do swojego wcześniejszego miejsca pracy i zaczął sprzątać to co nabrudził. A kiedy Reno wspomniał o trunkach opadła mu głowa na dół - Szkoda - powiedział dość wesoło.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-Yhym- Mruknął i poszedł do siebie aby wrócić klak minut później.
-Łap-Rzucił i w stronę chłopaka poleciał mały pęczek czterech kluczy do chłopaka.
-Chciałbym abyś pilnował porządku nie tylko w sensie sprzątania- Sam Reno miał w planach załatwianie spraw, co mogło oznaczać, ze nie będzie go czasem dłużej czasem krócej.
-Ja ci kurwa dam "szkoda"- Pokręcił lekko głowa rozbawiony.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Mep powiódł wzrokiem za szefem nieprzestająca sprzątać, no cóż jak trzeba to trzeba posprzątać. Po za tym nie ma kto posprzątać, nikogo prócz zielonowłosego nie ma w zakładzie.
Młodzik obejrzał się na Rudowłosego kiedy usłyszał "Łap", wyciągnął ręce do przodu po klucze ale widząc jakie ma ufajdane łapy cofnął je a pęczek wylądował przed nim. Schylił się po nie biorąc je w czystą ścierkę, a następnie schował je do kieszeni - Dziękuję - uśmiechnął się do szefa.
- Nie wiem czy jestem odpowiednią osobą do pilnowania całego warsztatu - skrzywił się nieco - Ale postaram się - musi, bo inaczej będzie go bolała kieszeń.
- Ale taka prawda - powiedział cicho pod nosem z lekkim uśmieszkiem.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

-Ja ci odpowiem, że nie jesteś ale obecnie nie mam innego wyjścia- Oj desperacja?
-Moje używki to moja sprawa młody, musze jakoś swoje smutki zalewać- Rzucił pół serio pół żartem.
-Jak popracujesz dłużej to może razem cos się popije ale- Zrobił dramatyczna pauze- Żadnych darmowych napraw, nawet dla lasek i bez imprez mi tutaj-Pomachał mu groźnie palcem.
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Uśmiechnął się głupkowato drapiąc po tyle głowy - No wie co szef - sam zaczął a Reno tylko przytakną ale jednak trochę zabolało.
Zaśmiał się po kolejnych słowach Rudowłosego - Dobrze, dobrze. Obiecuję, że zostawię Pana alkohol w spokoju - na razie ale tego już nie dodał. Chociaż może niech nie kusi losu jak na razie bo jeszcze pracę straci i będzie problem.
Młodzikowi aż się oczy zaświeciły na propozycję szefa ale jak zwykle, najpierw musi sobie zasłużyć - Postaram się - a gdy wspomniał o darmowej naprawie dla kobiet to się nieco skrzywił. No dobra tego nie będzie.
Awatar użytkownika
Reno Coulter
Punkty Przygody: 0,77 
Posty: 187
Rejestracja: czw sie 20, 2020 1:02 am
Poziom Zdrowia:
150
Poziom Mocy:
200
Karta Postaci:
Statystyki:

23

27

40

30

15

72
Stan portfela:

Rudy wiedział, ze słowa jakie wypowiedział do chłopaka nie były miłe. Nie miał jednak głowy na żarciki.
-Dobra, ja idę na spotkanie z patronem, do jutra- Skinął głową Mephowi i wyszedł. Chłopak i tak niedługo może iść, wiec nie będzie długo sam. No nie dzisiaj.
zt
Obrazek
Tomorrow is another day
And you won't have to hide away
You'll be a Man, Boy!
But for now it's time to run, it's time to run!


Obrazek
ObrazekObrazek
Rosomak, miodożer północy


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- Papa - powiedział radośnie do szefa i zabrał się za dalsze sprzątanie.
To pozamiatał tu to pozamiatał tam, nie ma co. Na jutro warsztat będzie przygotowany, młodzik poukładał rzeczy na miejsce, wylał brudną wodę itp. Przed opuszczeniem zakładu rozejrzał się czy aby na pewno wszystko jest gotowe. Było! Więc pierwszego dnia nic nie zrobił źle, był bardzo się z tego ucieszył. Wyszedł zamykając za sobą drzwi, co mu trochę zajęło bo jeszcze nie wiedział który klucz do czego.
Kiedy się uporał ze wszystkim poszedł w siną dal.

z/t.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No co przylazłem do roboty wcześniej iż ustawa przewiduje a dlaczego? No trzeba sobie ogarnąć miejsce do pracy a nie, chociaż mogłem przyjść równo z wyznaczoną godziną. Czas szybciej by zleciał a tak to no cóż, wyciągnąłem klucze do warsztatu. Jeszcze się w nich gubię ale no kiedyś mi to wejdzie w nawyk i zapamiętam jakie są do czego. Chwila szamotania się z zamkiem i pach już drzwi otwarte.
Zalepiłem światło, wstawiłem wodę na herbatę no i zacząłem. Czysto było, narzędzia na miejscy więc jak sobie zrobię pić to zabiorę się za zaległą robotę w końcu mogę już ruszać niektóre maszyny a resztę zostawię na dla szefa albo jak w końcu się Helion pokaże to on się tym zajmie.
Tak więc czas mi nawet szybko zleciał na grzebaniu w maszynie, trzeba było wymienić pasek klinowy, dociągnąć hamulce przy okazji wymieniłem olej i po robocie ale jednak zajęło mi to dłużej niż podejrzewałem. Posprzątałem miejsce pracy i zająłem się czymś mniej czasochłonnym a co. W końcu dopiłem zimną herbatę ale już nic nie będę sobie robił za późno a do tego będzie trzeba jeszcze pozmywać a średnio mi się chce.
Resztę godzin pracy zleciała nim się obejrzałem więc ogarnąłem wszystko no i zebrałem się do domu. Pozamykałem wszystko i nara! Do jutra warsztaciku. No to sru i pomaszerowałem do domu.

Z/t
ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat "U Łasicy"”