regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Mieszkanie Heliona

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Sam sie walnął obok i miał sie napić kiedy dostał odpowiedź i go zatkało.
-Co? tylko?- No jak to tak, przecież robił wszystko tak jak trzeba. Gdzie się pomylił, może za długo smażył?- Zaczął intensywnie nad tym wszystkim rozmyślać. Bo przecież starał się nie zawalić sprawy.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Kamuflaż się udał! Widziałem to po minie przyjaciela, próbowałem utrzymać powagę ale się nie udało i wybuchłem śmiechem - Nie no smaczne było - upiłem łyk klepiąc go po ramieniu. Kiedyś od niego oberwę za takie zagrywki - Dałeś radę - puściłem do niego oczko. Glebnąłem się na jego kolana głową kiedy byliśmy już obaj na kanapie, uniosłem piwko tak aby szyjkami się z nim stuknąć - Dobry był obiadek - pomasowałem się po brzuszku i oczywiście nie zapomniałem o tym co mu obiecałem w zamian. Chociaż najpierw wolałbym aby to wszystko się dobrze ułożyło w żołądku.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Szturchnął go w bok- No nie robi się tak!-Rzucił lekko oburzony tym co ten odstawił tutaj. Pokręcił głową. No on ma z tym typem. Sam sobie otworzył piwko i stuknął się z nim- Zdrówko- Rzekł i łyknął sie. Nie przeszkadzało mu to jak się ten ułożył. W końcu co w tym złego. Pochochrał go po głowie- Nie rób takich numerów, bo kiedyś sie doigrasz mój drogi- No to takie ostrzeżenie aby wiedział.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- Oj tam oj tam - machnąłem ręką na słowa przyjaciela, pewnie powinienem bardziej poważnie do tego podejść ale nie byłbym sobą gdybym tak zrobił. Upiłem kolejny łyk piwka no i zdrówko, dobre piwko. Obiadek też był dobry i czuje jak się fajnie wszystko powoli układa w żołądku.
Wyszczerzyłem do niego ząbki - A co mi zrobisz? - wpatrywałem się w Heliona z piwem przy ustach, no byłem ciekawy co bym za to zrobił.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-Co?- Nie pomyśli i napił się piwka- To co ostatnio? Przywiązał do łóżka? Ale teraz moją sadystyczną część bym wypuścił z łańcucha?- Uniósł lekko jedną brew i zaśmiał się. Był ciekawy jego reakcji na swoja odpowiedź. Była dość, dosadna, tka uważał.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Zmrużyłem oczy słysząc ponowne przywiązanie do łóżka - Jeśli miałbyś to zrobić na tyle samo godzin to nie dałbym się a jeśli na coś innego to czemu nie - jedno różniło się od drugiego więc no. Uniosłem brwi do góry - To Ty masz taką stronę? - no zdziwiłem się, nie spodziewałbym się po nim czegoś takiego. No aż sobie usiadłem - Chciałbym ją poznać - no i błysk w oczku się pojawił. Na serio byłem ciekawy jaki on wtedy na prawdę jest.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-Czy na tyle nie wiem- W końcu miała być by to kara a nie coś przyjemnego.
-a czemu cię to dziwi?- Zapytał unosząc lekko brwi, bo nie rozumiał tego. Każdy miał coś takiego. Bardziej sadystyczna lub mniej. Wziął kolejny łyk i sie prawie opluł.
-Ty to serio?- Zapytał patrząc z niedowierzaniem na chłopaka.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No jak na tyle samo to nie ma bata abym dał się przywiązać chociaż teraz łatwiej byłoby mi się uwolnić niż wcześniej. To może jakoś udałoby mi się z tego jakoś wywinąć.
- Bo no wiesz - pokręciłem głową na boki - Jesteś Helion - pokazałem na niego, on to zawsze taki miły uśmiechnięty i w ogóle nic dodać nic ująć. Chociaż gdyby się tak zastanowić to chyba przytępiałą taką wersję jego widziałem?
Zaśmiałem się - A dlaczego nie? - no nie rozumiałem przyjaciela, dlaczego nie chciałbym nie chcieć jej poznać. Lepiej chyba wiedzieć wszystko niż nic, nie?
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-No jestem Heliona, a co, bo nie rozumiem co to ma do rzeczy- Patrzył na niego oczkując rozwinięcia co ten ma na myśli, w końcu on sam nie wie co temu wiedzy w tej łepetynie. Dopił piwo.
-Jestem miły bo nie mam powodu nie być- Wzruszył ramionami bo to miał on na myśli?- Bo to trochę dziwne?- No a nie?
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Żeby nie było nie czułem zakłopotania, ponownie wskazałem na niego - Bo jesteś Helion, ten no miły... - przerwałem gryząc się w jężyk aby nie powiedzieć ciapowaty - Gość co nie chce krzywdzić innych i lubi kwiatki - tak to miał być przytyk do tego co odpierdalał z nimi ostatnio.
No po części miał racę ale no ja go widziałem w całkiem innym świetle i no nie takim jak on siebie do końca przedstawił ale też na co pokazałem gest dłonią choć sam wcześniej to wymieniłem - No ale wiesz nie wyobrażam sobie Ciebie w innym wydaniu - uśmiechałem się krzywo. Nie dlatego żeby nie potrafił ale no jakoś tak to do niego nie pasowało.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”