regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Dom Fenrir'a i Bjorn

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Spojrzał na Bjorn unosząc jedną brew - Jak całe życie - pozwolił sobie na słaby żart. Jednakże kobieta miała rację, był spięty. Pogładził się dłonią po karku, oparł głowę o kanapę.
- Wziąłem udział w wojnie. Pomijając to, że Cię szukałem to pomagałem w odbudowie miasta. Zajmowałem się sprawami Cross, zostałem dowódca i Patronem. To chyba tyle - nie było tego dużo co robił. Swoje prywatne sprawy zepchnął na dalsze tory, odciął się od nich. Nie zamierzał kłamać w żadnym calu.
Przekręcił głowę w stronę Bjorn - A jak u Ciebie to wyglądało?- był ciekawy jak ona sobie radziła w tym czasie. Na pewno nie było jej lekko a to co przeżyła ze stratą. Nie chciał o tym myśleć, był winny tego zajścia i musiał się z tym pogodzić.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

Uniosła lekko jedną brew słuchając jak bardzo to wszystko spłyca. Tak to każdy może opowiadać.
-Żyłam u miśków ale to już wiesz, stałam się jedną z nich przyjmując kulturę i obyczaje, koniec- Chwyciła za butelkę z piwem, otworzyła kapsel nożem, następnie napisał się.
-Odbiłam piłkę- Podsumowała- Nie chce Fenrrirze robiąc ci przesłuchania ale takie ogóły to wiedziałem i bez twoich słów- Może to zabrzmiało trochę nie miło.
-Chce z tobą porozmawiać, przerobić to wszystko, tyle czasu minęło, chciałbym usłyszeć jak mój mistrz sobie radził, jak spędzał czas i takie tam- Może później poruszy bardziej wrażliwe struny.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Tym razem dłonią przetarł twarz, lekko się skrzywił dalej bolała po ciosach Blondynki - A co mam Ci powiedzieć? Rozumiem, że chodzi Ci o te całe dziesięć lat ale nie miałem nic fascynującego podczas tego czasu. Musiałem przyjąć do straży ludzi, którzy się tam nie nadają ale nie było innych chętnych, zajmowałem się szkoleniem i łapaniem przestępców. Wstawiłem się za przyjacielem nie dając go zabić zostając jego patronem i jak coś teraz przeskrobie to ja również za to oberwę - mówił bez jakichkolwiek uczuć - Pilnowałem szkoleń podwładnych dokładnie obserwując aby móc ich dobrze przydzielić, tresowałem młode gryfy lub pomagałem w ich naukach abyśmy mogli być mobilni. To też nie było specjalnie ciężkie bo większość łowców miało już swoje stworzenia. Co by tu jeszcze... - potarł czoło dłonią - Szukałem Ciebie po zakończeniu wojny i wtedy kiedy mogłem, trenuje codziennie ale widać że za mało. A tak to rzuciłem się w wir pracy co mam do dnia dzisiejszego - rzekł spokojnie. Zaczynał powoli mieć tego typu rzeczy dość - Nie wiem co mogę Ci jeszcze powiedzieć? - spojrzał na nią pytająco.
Napił się herbaty, jednakże mógł jedno przyznać że zachowanie Bjorn nie było inwazyjne. Chciała normalnie porozmawiać, a Fenrir chyba stracił umiejętność rozmawiania z ludźmi na inne tematy niż praca a w szczególności te które go same dotyczyły. Nie myślał dużo nad sobą czy to co czuje, to przy ostatnich wydarzeniach ponownie zaczynał się odcinać od innych.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

Słuchała go nie przerywając mu ani na trochę. Odezwała się dopiero kiedy Fenrir skończył opowiadać.
-Nie miałeś lekko- Nie oczekiwała, że będzie i była niemalże pewna, ze ten jak zawsze na swoje barki wszystko weźmie- Nie myślałeś może aby mieć życie prócz pracy?- Powiedziała do spokojnie patrząc na niego- Jakieś zainteresowanie, coś innego niż praca, coś co będzie sprawiało ci przyjemność?- No i pozwoli skierować myśli gdzieś indziej niż właśnie na pracę.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Wysłuchał kobiety a później wziął głęboki oddech - Ostatnio często to słyszę - rzekł spokojnie - Nie bardzo o tym myślałem do pewnego momentu ale później to wszystko się zmieniło utwierdzając mnie w tym, że nie powinienem się skupiać na czymś innym - nie mówił z rezygnacją, bardziej jakby stwierdzał fakt. Uniósł wzrok na wilkora, który siedział obok dwójki poruszając uszami. Nasłuchiwał otoczenie czy słuchał rozmowy między nimi, ciężko było to obecnie stwierdzić.
Napił się herbaty, po czym zaczął mówić dalej - Nie jesteś bezpieczna - rzucił w przestrzeń, miał świadomość tego że tak jak Białowłosa Blondynka także może zostać się ofiarną ataku przez to czym się zajmuje, znaczy się zajmował do jeszcze dawna. Przeklął w myślach, że sprawa nie ruszyła dalej a tkwi w martwym punkcie.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-Dobrze by ci zrobiło jednak coś takiego- Nie można poświęcać się tylko pracy. To nie jest życie tylko egzystencja. Chociaż może się myli, może praca to jego życie.
-Niegdyś robiłeś alkohole, nie myślałeś aby do tego wrócić?- Może nie jest to coś co lider straży winien robić ale co to interesuje innych? Grunt aby swoją pracę wykonywał prawidłowo.
-Słucham?- Nie do końca zrozumiała co ma na myśli. Nie czuła się zagrożona.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Odwrócił głowę w stronę kobiety opierając ją o kanapę - Nie sądzę - nie twierdził jednak, że to zły pomysł - A do tego nie mam czasu - to było prawdą. Dowódca w ostatnim czasie nie miał kiedy odetchnąć.
Wrócił pamięcią do czasów wioski, tam nie tylko robił wino ale też zajmował się garbowaniem a tu? Tu tylko pracował w strażnicy czy u siebie w biurze w domu. Pomimo natłoku zajęć nie zapominał o swoim zwierzęcych towarzyszach o których teraz również dbała Bjorn za co był jej wdzięczny.
Odwrócił wzrok nie odzywając się, zastanawiał się jak to obrać w słowa.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-A co zabiera ci tyle czasu?-Nie była nikim wysoko postawionym i nigdy nie była. Nie uważała aby praca zabierała tyle czasu. Zresztą ona by się na coś takiego nie godziła. Miała inne podejście do życia. Zawsze znajdzie się czas jeśli tylko się tego będzie chciało.
Odłożyła piwo sprawdzając czy herbata nadaje się już do picia.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

- Praca i sprawy związane z miastem oraz pewne dochodzenie - możliwe, że gdyby się zajął czymś innych potrafiłby świeżo spojrzeć na stare ślady. A tak to tkwił w martwym punkcie, plus miał dodatkową sprawę której też nie chciał zaniedbać.
- Dlaczego tak się przejmujesz? - mógł się domyślić, jednakże tego nie zrobił. Dzisiaj nie miał do tego głowy.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

Rozumiała to, nie oznaczało to jednak, że chciała by ten powoli sam siebie tak wykańczał. Tak to odbierała.
-Napij się- Zasugerowała mu piwo lub coś mocniejszego. Wiedziała, że ten ma głowę mocną.
-A jak myślisz?- Nie miało znaczenia, że nie ładnie odpowiadać pytaniem ale cóż. Podmuchała ma herbatę i odstawiła ją. Poczeka jeszcze trochę.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”