regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Domek Mephisto

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,69 
Posty: 1183
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

A to coś nowego, no jadłem i nie przeszkadzałem w opowiadaniu.
Dopiero jak skończyłem otarłem dłonią usta - No niestety tutaj tak nie ma, nie możesz zjadać innych ludzi - tylko czy ona to rozumie? Pewnie tak? No tak nie byłem przekonany ale no chyba mistrz czy ten stary zbok ją uświadomił w tym.
- Dobra postaram się zapamiętać - no bo co ja miałem zrobić? No nic tylko zapamiętać, wskazałem na talerz Silver - Skończyłaś? Bo ten. Amaya dzisiaj zmywa moja kolej będzie za tydzień - wyszczerzyłem zęby koleżanki. No i o wilku mowa współlokatorka zeszła z góry - Czy wy zawsze musicie tak drzeć ryja jak się witacie?- zapytała a co miałem zrobić? Nic innego jak energicznie pomachać głową - No tak, to już nasz taki rytuał - no tak było, szczerze mówię.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,71 
Posty: 75
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Silver szybko pochłonęła ostatni kęs i nim współlokatorka wilkołaka dokończyła słowa biała była już pod stołem sąd padły bardzo ciche słowa
-Nie rozmawiałam jeszcze z innymi samicami oprócz wilków- Głos białej drżał i tylko lekko z lękiem patrzyła spod stołu. Tego co może jeść, a czego nie... Tych zakazów było znacznie za wiele
-U starego szefa to głównie ja zmywałam, ale to było dobre ćwiczenie uchwytu łap. wiesz na początku to albo mi kubek z nich wypadał albo potem palce bolały- Wilczyca ostrożnie wychyliła głowę spod stołu i skinęła dziewczynie. Chciała coś powiedzieć lecz słowa grzęzły jej w gardle. Jednak to było za wiele dla takiego wilka jak ona
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,69 
Posty: 1183
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No to ten, wilczyca schowała się pod stołem i ten, no zajrzałem pod niego - Amaya jest spoko, choć jest wredna ale jest spoko - wyszczerzyłem zęby do Silver. No na te słowa dostałem ciętą ripostę, zaśmiałem się.
- A widzisz, tutaj dzielmy się obowiązkami - no tak było jak nic. Lubiłem się śmigać od tych obowiązków ale na jak trza to trza.
Amaya kucnęła - Miło Cię poznać jestem Amaya i uważaj na tego chodzącego brokuła, nie do końca można mu wierzyć - mówiła sympatycznym głosem a później no zrobiła gest palcami pokazując, że mnie pilnuje - Mówię serio Meph, jak coś jej zrobisz to Cię uduszę - podniosła się ale jednak jeszcze raz zajrzała pod stół - Gdyby był niegrzeczny czy niedobry mam drzwi po przeciwnej stronie od jego pokoju, daj znać a go załatwię - uśmiechnęła się szerzej do Silver.
- Ej, ej, ej jestem grzeczny i co wyście wszyscy się na mnie uwzięli, co? - dziewczyna tylko się roześmiała zbierając naczynia i poszła do kuchni je pozmywać.
No kurde fochnąłem się na nich, mówiłem że wredna! Podniosłem się mało zadowolony - Choć Silver idziemy spać - pokazałem współlokatorce język i no. Zaprowadziłem koleżankę na górę pokazując mówiąc gdzie co jest i kto gdzie mieszka - Chcesz się iść myć pierwsza? - zapytałem.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,71 
Posty: 75
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

wilczyca choć niepewnie po popatrzyła na dziewczynę i postarała się uśmiechnąć na ile wilczy pysk na to pozwalał
-I tak nie przepadam za brokułami i brukselką-
Właściwie to Silver tylko po tonie mogła poznać złośliwość.
-Ale jak na razie to tylko lekko mnie wystraszył ale mój własny cień czasem też to robi-
potem poszli na górę i wilczyca wszystkiego dokładanie wysłuchała aż padło pytanie o mycie się
-Wiesz z kranu umiem korzystać i umyć łapy ale... reszta to cywilizacja, a tego nie znam i zazwyczaj jak potrzeba to skacze do jeziora czy rzeki albo wyliże z siebie- Odparła z rozbrajającą szczerością białowłosa
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,69 
Posty: 1183
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No brokułem to ja nie byłem, tak miałem zielone włosy ale to wszystko.
- No dobra to pomogę Ci się umyć - no pokażę wilczycy jak ten no to się powinno robić. Zaraz zza plecami głos Amayi - Ani mi się waż, jak ktoś ma pomóc wilczkowi się umyć to ja a nie Ty zboczeńcu - powiedziała tykając mnie palcem w klatkę. Oczywiście zaprotestowałem na zarzut współlokatorki, że nie miałem nic złego na myśli ale ona jak zawsze myślała tylko o jednym. Eh... Baby...
- Silver to jak nie masz nic przeciwko to ta wredna baba Ci pomoże - no i dostałem strzał w łeb za te słowa. Pomasowałem go - A co miałem powiedzieć? - zadałem pytanie z niezbyt miłym tonem.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,71 
Posty: 75
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Silver niezbyt rozumiała o co oni właściwie się kłócą. Powąchała własne futro i powiedziała
-Nie śmierdzę jeszcze więc jak macie się kłuci to może dziś odpuszczę mycie, a jutro znajdziemy jakąś rzeczkę żeby się swobodnie zanurzyć...- widząc ich zachowanie już podejrzewała że to nie przejdzie więc powiedziała -Potrafię się też językiem dopro...- No tak to też nie przejdzie widząc ich miny
-Ja naprawdę nie wiem co jest nie tak że jedno z was może, a drugie nie. Pani wybaczy ale niezbyt panią znam i podświadomie się boje. Jego tez się boje ale po całym dniu nieco mniej. Może po prostu pani go przypilnuje jak będzie mnie mył?-
Silver wydała się to najlepsza opcja. Przecież po pierwsze ta prawie nie znana nie będzie aż tak blisko, a po drugie jej obawy rozwieje. Zresztą wilkołak może i był dziwny ale coraz bardziej wydawał się niegroźny dla niej
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,69 
Posty: 1183
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Amaya spojrzała na dziewczynę nie komentując wcześniejszych słów - Zgoda, a Ty masz mieć łapy na wierzchu - zagroziła mi palcem. No już się nie spierałem z kobietami. Nie było sensu. Poszedłem do siebie biorąc ręczniki dla siebie i Silver.
Uśmiechnąłem się - To jak gotowa? - zapytałem wilczycy bo wiedźmy nie zamierzałem. Wredna baba a wracając pamięcią do naszych początków uważałem ją za atrakcyjną. No aż mnie ciary przeszył ale żem był głupi.
otworzyłem drzwi od łazienki wpuszczając czworonożną przodem.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,71 
Posty: 75
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Silver weszła do łazienki patrząc na Mephisto i powoli zaczęła zdejmować ubranie. Zerknęła na niego i z rozbawieniem powiedziała
-Wiesz, nie wiem czy taki wzrok na wilka przystoi komuś kto większość czasu porusza się na dwóch nogach-
Wilkołak mógł poznać że to nie są słowa które biała by wymyśliła, a pewnie jeden z tych tekstów do których ją podpuszczano w poprzedniej pracy. Potem już sama od siebie zapytała
-I jak mam ładne futro?-
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,69 
Posty: 1183
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Współlokatorka słysząc słowa Silver trzepnęła mnie w łeb - Ej! Nic nie zrobiłem - mówiłem z wyrzutem do niej, popatrzyłem na Tail - I patrzę się normalnie - co innego gdyby była w ludzkiej skórze a tak to no. Nie miałem na co się patrzeć.
- Jak się umyjesz to Ci powiem - pokazałem język wilczycy. I no ten odkręciłem wodę a z prysznica zaczęła lecieć woda. Ustawiłem odpowiednią temperaturę ale się no jeszcze upewniłem czy taka odpowiada futrzastej. No zaczęłam ją myć słysząc za głową co chwilę jakieś wskazówki Amayi i to czego robić nie mam. No głupi nie jestem wiedziałem gdzie jej nie dotykać ale tylne nogi też trzeba było umyć.
Awatar użytkownika
Silver Tail
Punkty Przygody: 0,71 
Posty: 75
Rejestracja: sob mar 02, 2024 10:35 pm
Poziom Zdrowia:
225 + 90 (315)
Poziom Mocy:
125/125
Karta Postaci:
Statystyki:

33

25

25

45

10

31
Stan portfela: 350
Przedmioty magiczne:
Kurtka/bluza skórzana (wzm)+ 25 hp
Koszulka/T-shirt materiałowa ( rob) +20 hp
Suknia/spódnica skórzana (wzm) +25 hp
Obuwie robocze (wzm) +20 hp

Wilczyca poddawała się zabiegowi baz większych oporów. Dla niej bycie w wilczej formie było normalne i dotyk nie stanowił problemu.
-Jak jest śnieg mam gęstsze futro ale teraz to nieco się traci bo robi się za ciepło i tak częste przebywanie w pomieszczeniach nie sprzyja jego grubości-
Wilczyca zaśmiała się patrząc na swoje mokre ciało
-Teraz to jestem smukła-
Popatrzyła na kobietę słuchając jej kolejnych kolejnych zakazów dla wolkołaka
-Ej ja tam łapami ledwo sięgam, jak już myje to niech umyje mi dokładnie ogon-
Powiedziała z lekkim oburzeniem z zakaz mycie u podstawy. Przecież wolała być czysta
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”