regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Domek Mephisto

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Puścił go ale najpierw dał mu całusa w tę klatę.
-Torty mi średnio wychodzą- Zastanowił się. Cukiernikiem nie jest ale coś pomyśli- A kiedy masz urodziny?- Zagaił, może wtedy coś takiego przygotuje?
-I wysłałem podanie o pracę do kawiarni, może będę miał rozmowę- No jeśli jego wygląd nie wystraszy właściciela.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Pociągnąłem kilka razy nosem - No wiesz co? Jak tak możesz - powiedziałem z lekkim oburzeniem - Jak możesz nie wiedzieć kiedy mam urodziny - udawałem załamanego a zaraz po tym się roześmiałem. Pomyślałem czy mu powiedzieć czy nie - 17 kwietnia - no nie będę tego faktu ukrywał jak chcę dobre ciasto dostać - A Ty? - tak wiem sam mu przed chwilą wyrzuciłem, że nie wie kiedy mam urodziny a sam się teraz oto pytam.
No aż się podniosłem z wrażenia - Stary to super - powiedziałem wesoło - Ciekawe czy jak Cię tam zatrudnią to będziesz miał jakieś zniżki na ciasta - zastanowiłem się nad tym. No lubię dobre ciasta a w kawiarni zawsze takie mają.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-17?- No to już no po ale no. No ale może coś mu na dniach przygotuje aby nie było przypału zbytniego.
-Ja to 28 czerwca- Więc jeszcze całkiem sporo czasu.
-Zniżki? dla ciebie to jeszcze większa cena, cwaniaku i do tych ciast to ci się oponka zrobi- no i tyle będzie z twardego kaloryfera. Z drugiej strony misiaczkowaty by był. Chociaż czy byłoby mu do twarzy? Zaczął dziwne rzeczy analizować.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- Si proszę Pana 17 czerwca - nie pamiętałem co mu wcześniej powiedziałem ale znając mnie to no różnych rzeczy można się po mnie spodziewać. A najwięcej to sprzecznych wiadomości, nie to że mu wgarniałem nieogarniętość ale no ciiiii. Ja to ja a on to on nooooo.
- O to mamy w tym samym miesiącu urodzinki - wyszczerzyłem się do niego, nie ważne że mnie puścił jakiś czas temu ale ja wciąż sobie na nim leżałem. No co zrobić jeśli jest taki wygodny? Oczywiście tylko leżeć.
Wykrzywiłem usta w podkówkę - Jak to jeszcze większe? Przecież Ty mnie tu głodzisz i jak ja mam żyć? - powiedziałem popadając w rozpacz - A ciasta takie dobre są i smaczne a Ty jeszcze będziesz mnie skazywał na mękę - serio mówiłem z rozpaczą w głosie. Jak można właśnie mi odmawiać słodyczy. No dobra nieco przesadziłem ale żeby od razy liczyć podwójnie to rozbój w biały dzień snif, snif.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-A czerwiec- Wydawało mu się, że mówił kwiecień.. No mniejsza o to- Ano ten sam- Nic dziwnego, że gorący z niego chłopak.
Słuchając go prawie wybuchł śmiechem.
-Głodzę? Lepiej to chyba od miesięcy nie jadłeś, cwaniaku ty-No cóż on to jakaś darama queen ale no. Przynajmniej nie bierze za bardzo do siebie rzeczy, a to dobrze.
-Pożyczysz mi graniaka czy coś?- Mniejsza, ze jest wyższy. Jakoś musi wyglądać na tej rozmowie. Nie pójdzie przecież w ubraniu roboczym czy no.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No tak powiedziałem ale jak to ja szybciej mówię niż pomyślę a powinno być inaczej.
- Oczywiście że głodzisz - powiedziałem oburzony siadając na łóżku - Zobacz - pokazałem mu swój tors - Przecież to sama skóra i kości - oj no wiem, że już przesadzałem ale no. Wczoraj nie było obiadu, przedwczoraj też nie to jak tu żyć? Tak wiem mam rączki to mogłem ugotować sam ale no, Helion był tym od gotowania.
- Garniak? - powtórzyłem po nim, nawet nie wiem czy mam. No aż się podniosłem, poszedłem do szafy zaczynając w niej grzebać. Chyba coś takiego mam, osobiście wolę zwykłe ciuchy - A po co Ci on? - tak z ciekawości zapytałem. Trochę grzebałem w szafie i nic nie znalazłem ale czekaj. Mama coś ostatnio (czytaj przy wpierdolu) dała mi jakiś karton. Wszedłem na krzesło ściągając go z górnej półki ale jeszcze wyciągając kilka mniejszych katonów.
Otworzyłem pudło, były tam jakieś ciuchy ale... A nie no jest - Mam! - wyciągnąłem wymiętolony i zakurzony garnitur.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-O tak bardzo biedny- Zaśmiał się pod nosem.
-Poprawie się ale nie zaszkodzi ci dieta, bo ja widzę sadełko już tutaj z boku- No i dźgnął go lekko w bok. Tak dla żartu. Nie uważał, żeby Mephisto był gruby ale jak będzie się objadać, to kto wie co z niego będzie tak za rok lub dwa.
-No jak to po co?- Zaskoczył się siadając i obserwując jak zielonek przeszukuje zakamarki szafy, a potem karton.
-O mogę przymierzyć?- Zapytał przesuwając się na skraj łóżka- Do pracy, na rozmowę aby jakoś się pokazać dobrze, nie?- W końcu kawiarnia to nie warsztat i trzeba jakoś wyglądać.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Założyłem ręce na klatce piersiowej przytakująco kiwając głową, spojrzałem na swoje boczki - No wiesz co? Ranisz moje uczucia - powiedziałem chcę pociągnąć nosem kilka razy ale zamiast tego kichnąłem. Coś podrażniło mi nos, pokręciłem nim kilka razy co pomogło.
- No tak po co - no skąd mogłem wiedzieć na co mu on? Nie to, że mi jakoś zależało na tym garniaku ale no ciekawość swoje robi.
Wiedząc już po co mu on wyszczerzyłem się - Pewnie już możesz - otworzyłem okno wystawiając garnitur przez nie. Przetrzepałem go trochę nim podałem kumplowi, znowu zacząłem kichać. Ten kurz był mocno drażniący.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Obserwował poczynania kumpla.
-Ile on był w tym pudle?- Zapytał unosząc jedną brew. taki zakurzony, to można pomyśleć, ze wiele lat i to w jakieś zakurzonej piwnicy czy coś. Wziął do niego graniak. No w jakimś stanie był. Chwilę mu zajęło ubranie się.
-Jak wyglądam?- Zapytał zielonego. Oczywiście podwinął sobie spodnie i rękawy. Czuł się trochę głupio w tym stroju.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Zastanowiłem się chwilę, w sumie to on był cały czas u rodziców a u mnie od niedawna - Chyba z rok albo lepiej - zaśmiałem się głupkowato. A z garnitur był w dobrym stanie tylko że "lekko" zakurzony.
Usiadłem na łóżku przyglądając się jak Helion się przebiera - Do twarzy Ci w garniaku - trzeba było to przyznać - Jeszcze tylko biała koszula i miodzi - wyszczerzyłem kiełki. Trochę na niego za duży ale z tym sobie jakoś poradzimy - Możemy poprosić Amayę aby Ci go skróciła - dziewczyna miała fach w ręku. Często dla siebie przerabiała jakieś ciuchy to to pewnie też potrafi. Chyba?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”