regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Domek Mephisto

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-Nie będę cię bił- No bez przesady. Słodko wygląda taki śpiący.
Puścił go w końcu i sam usiadł na łóżku.
Zaśmiał się i pomacał łóżko. No milusio tak. Nie to co te prycze. Aż się troszkę rozmarzył poprzez sprężystość tego łoża.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,64 
Posty: 1178
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Gorzej niż matka mnie nie spierze ale dobra teraz nie to jest ważne.
Grzebałem w szufladzie wyciągając jedną wielką paczkę i kilka mniejszych. Z wyszczerzam na mordzie wręczyłem mu prezenty - Wszystkiego najlepszego z okazji świąt - przyłożyłem rękę do ust - Tak wiem, że spóźnione - byłem ciekawy czy mu się spodobają. Miał tam milusi, cieplusi koc, czekoladę w kształcie klucza francuskiego, no i kilka małych urządzeń do przerobienia a ich użytku nie znałem ale specjalnie je wziąłem żeby miał co robić jak będę w robocie.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Obserwował Mefa i był zaskoczony, bo ona sam no nic nie ma. Nie licząc faktu, że i tak cały ten okres siedział w pace. Aż się trochę zawstydził i przejechał dłonią po karku.
Zaraz potem zabrał się za rozpakowywanie. No wszystko mu się podobało. Urządząnka zostawił sobie na biurku, będzie miał co robić. Klucz znaczy.. czekolada, jakie to słodkie aw... i kocyk. aż mordę w nim zatopił. No cieszył się jak dziecko.
-Dzięki stary-Taki był bardzo udarowy. Wstał i znowu przykleiła się do zielonka-Ja dla ciebie nic nie mam-No głupio mu było z tego powodu, bo tyle dostał, a on co? tylko problemy na święta zaserwował. No i znowu uścisk chłopaka i buziak w policzek i karczek i w ogóle, taki był nabuzowany blondyn.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,64 
Posty: 1178
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Przyglądałem się jak rozpakowywał prezenty, no cieszyłem się widząc jego zachwyt. Trafiłem! Triumf!
Znowu przytulas, tłumaczmy to siedzeniem w pace i prawie utratą życia - Spoko Stary, prezentem jest to że wyszedłeś - no ja nie potrzebowałem rzeczy materialnych. Na tym jakoś nie specjalnie mi zależało.
Zaśmiałem się dostając pocałunki, jakieś to teraz dziwne było ale przyjemne. Do tego nie spodziewałem się, że będzie miał aż tyle energii po więzieniu. To pewnie radość, że stamtąd wyszedł.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Tak uradowany jak dzieciak. Głupie ale no.
-Awuu- no i burka na mordzie. W końcu jednak puścił Zielonka, bo no. Wolałby nie ale no.
-Postaram się nie robić problemów- No już troche ochłonął. Będzie się starać, nie tylko z powodu strachu przed strażą. Nie chce znowu go zawieść i rozczarować.
-Mam tę bransoletę- Dodał siadając znowu na łóżku i pokazując ją Chłopakowi- z chęcią bym rozkręcił- Z ciekawości mechanizmów-ale myślę, że od razu by mnie napadli za to- zaśmiał się.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,64 
Posty: 1178
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- O to były jeszcze lepszy prezent - powiedziałem rozbawiony do kumpla. Nie byłem nim rozczarowany, Reno powiedział że to nie będzie proste na początku mu nie wierzyłem ale teraz to co innego.
Przyjrzałem się uważnie bransolecie - Ty wiesz co? Ja to bym jej nie ruszał, cholera wie jak zareaguje na grzebanie przy niej. W końcu masz ją do straży -no i zgodziłem się z nim, na bank zaraz tu by wparowała jakaś zgraja chorych pojebów. Nie chciałbym aby znowu go zabrali do więzienia a jak widać po części Helionowi mało. Zaśmiałem się zaraz po nim - W sumie to też bym chętnie zobaczył jak ona działa - taaaa zamiłowanie do sprzętu czasem jest silniejsze.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

No i będzie starała się no. Jak wyjdzie to się przekona dopiero.
-No w sumie racja- Ale i tak aby z chęcią sprawdziło jak ją zrobiono. Nie aby uciekać czy coś. Po prostu to ciekawość.
-No nie miałem okazji nigdy niczego bardziej skomplikowanego ruszać- Nie licząc silników na kryształy. To jednak całkiem inna bajka. Darował sobie jednak ruszanie tego.
-Kurator tutaj może wpadać jakoś raz na miesiąc- Tak to było tak, dobrze pamięta? Bo Heli już od tej endorfiny nie pamięta czy dobrze zapamiętał.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,64 
Posty: 1178
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Dalej przyglądałem się tej bransolecie - Nie tylko Ty, weź przez Ciebie teraz sam mam ochotę to rozkręcić - zaśmiałem się - Dobra to ja się idę ogarnąć - wziąłem ręcznik i no siup do łazienki.
Wróciłem owinięty ręcznikiem - Kurator? Po co Ci on? - odpowiedziałem zastanawiając się. No bo wypuścili po co mieli jeszcze tego kuratora na niego nasyłać? Mniejsza już oto jak przyjdzie to przyjdzie i tyle. Przebrałem się w spodenki od piżamy i ległem się na łóżku obok Puchatka - Nie masz pojęcia jak się cieszę, że Cię wypuścili i pewno szef też się ucieszy - przeczołgałem się do podusi.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 1,06 
Posty: 1318
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
250 +90 (340)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

45

15

50

20

34 +10 (44)
Stan portfela: 1310
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-Jasne, spoko- Przytaknął kumplowi. Sam w tym czasie walnął się na łóżku. czuł się o wiele już lepiej. Odczuwał zmęczenie i bolało go ale to już nie to samo. No i warunki lepsze a to też ważne.
-Nie wiem czym zajmuje się kurator- Taka prawda, nie interesował się i sumie nie wie kim to jest- Może sprawdzić czy nie wiem... nie ćpam w domu czy coś?- Taka propozycja. Sam nie wiedział. No ale wolał to niż siedzenie w ciupie. Odwrócił się w jego stronę sam mają ze sobą kocyk.
-No szef pewnie tak, może no jak wrócę na nogi jakoś to też z nim się umówię na jakieś pogadanki czy coś- Trochę bał się pokazywać teraz po tym wszystkim.
-Ah czyli faktycznie zatęskniło ci się- No i lekki wyszczerz.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,64 
Posty: 1178
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Zastanowiłem się - No ja też nie za bardzo - taka prawda, jakby ktoś się mnie zapytał o naprawienie jakiegoś sprzętu szybciej bym odpowiedział niż wiedział coś takiego - No ma to sens - chyba dobrze mówił.
- Myślę, że się ucieszy - powiedziałem w skrócie a o czym to już oni będą gadać to ich sprawa, ziewnąłem byłem trochę zmęczony po robocie. Tym bardziej, że musiałem odrobić obite dni przez matkę bo nie wyrabiałem się z robotą.
Strzeliłem mu mukę w ramię - Śmiałeś wątpić - zaśmiałem się widząc jak się przykleił do tego kocyka. Chociaż? No fajny był ale ja wolę swoją podusię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”