regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Domek Mephisto

Domy Nieludzi. Domy są małe, niskie z niewielką powierzchnią wokół niego o ile takowa się znajdzie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

-Mówiłem, że ululam- Zamruczał. Mizianie i głaskanie zawsze usypia. Wpatrywał się w chłopaka i jedną dłonią od tak głaskał go a druga miział. Nie potrafił ująć w słowa jak jest mu wdzięczny za wszystko. Może to troche niepokojące takie wpatrywanie ale no Heli, mimo ze śpiący no dużo myślał. Uniósł się i dał mu buziaczka w policzek, karczycho a dłoń powędrowała sobie w ciekawsze i milsze rejony.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Nadszedł ranek a mi się tak bardzo nie chciało wstawać. Normalnie, najnormalniej w świecie wolałem zostać jeszcze w łóżku. Popatrzyłem na kumpla i aż mu zazdrościłem, że ten se może jeszcze spać a ja już nie. Podniosłem się ociężale z łóżka, najpierw jedna noga później druga. No i musiałem się rozhuśtać jak staruszek aby wstać, czułem się wyczerpany a noc przecież minęła spokojnie. Ech....
Wstałem, poszedłem do łazienki się ogarnąć i no ten no, nie ma tak dobrze. Stanąłem koło Heliona i zacząłem go napieprzać łapą w polik jak kot - Wstawaj śpiochu - a jak nie chciał wstać to zrobiłem to jeszcze raz nim się ubrałem. Taki myk na poprawę humoru, no nic udałem się do kuchni, zjadłem śniadanie no i co? No i robota czeka. No to do niej poszedłem.

z.t
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Blondyn był padnięty. W przeciwieństwie do zielonka, to spał jak zabity. Nawet te zaczepki nie skutkowały i wilkołaka spał dalej. Brak energii musiał sobie jakoś teraz odbić. Na szczęście do pracy nie musi iść i może spać cały dzień.

w końcu wstał. Z trudem ale jednak. Mefa nie było w domu. Blondyn ogarnąć sie. Postanowił, że może jak kumpla nie ma to pójdzie oddać poduszkę Ket. No to ją zabrał, była wyprana , na szczęście i wyszedł
zt.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Wrócił z zakupami. Nie były duże ale na obiad wystarczą. Odłożył torbę w kuchni są sam poszedł do pokoju. Walnął się na łóżku, rzucił sobie na łeb poduszkę i poszedł dalej spać. No po odpoczywa sobie jeszcze trochę.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Ech.. Co za dzień ale na szczęście bibliotekę mam już za sobą. Rozebrałem się z wierzchniego odzienia zostawiając je tam gdzie zostać powinno. Wyciągnąłem tylko książki a przechodząc obok kuchni zobaczyłem swoją torbę, czyżbym ją tam zostawił? Kurde nie pamiętałem, wzruszyłem ramionami idąc do pokoju. Zaraz po nią wrócę ale najpierw książki i zakupy z Puchatkie. Zaśmiałem się pod nosem maszerując do siebie albo może powinienem mówić do nas? Tak, pewnie tak.
Wszedłem z niemałym rozmachem do pokoju - Siema śpiochu - powiedziałem wesoło odkładając książki na biurko a później rzuciłem się na łóżko obok Heliona a może nawet trochę na niego. Kumam, że stary nie doszedł jeszcze do siebie ale spać tyle godzin to tak lekko za dobrze miał - Wtawaaaaaaaaj - zacząłem do szturchać łokciem w bok.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Chłopak spał sobie w najlepsze. Odpoczywał, w końcu powinien, przynajmniej teraz. Kiedy Mef zrobił swój skryty atak ten wydal z siebie odgłos zaskoczenia i bólu. Zaraz potem zaspany, chwycił poduszkę i trzepnął nią w chłopaka.
-Nie robi się tak- Rzekł nadal lekko zaspany i odwrócił się na bok, tak by lepiej go widzieć.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Zaśmiałem się czując poduszkę - Przepraszam - podniosłem się. Po robicie trzeba się ogarnąć wiec się podniosłe - Dobra idę się ogarnąć i możemy iść na zakupy - maszerując do łazienki. Wziąłem to trzeba nie przeciągając, mycie tez dużo czasu mi nie zajęło bo w sumie w robocie nie było tak brudno a sam się jakoś specjalnie nie wybrudziłem. Wróciłem do pokoju - Jestem gotowy - oznajmiłam ubrany i gotowy do wymarszu.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

W tym czasie on sam się wybudzał już. Przeciągnął i takie tam. Jak zielonek wrócił, to zaśmiał się.
-No ja już byłem na zakupach- Rzucił szczerząc lekko ząbki do niego- No więc można zabrać się za ogarnianie obiadu- No niech młody wie, że blondyn to nie sierota i coś tam sama umie zrobić. Zresztą co to za wyczyn, nie spał w końcu cały dzień.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 9,27 
Posty: 1140
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
210+ 90 (300)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

43

15

42

20

50
Stan portfela: 1825
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Wytrzeszczyłem oczy - Jak to już byłeś na zakupach? - zdziwiłem się nie mało. Myślałem, że ten cały dzień przespał a tu proszę taka niespodzianka na mnie czekała. Podszedłem do kumpla klepiąc go po główce - Dobry chłopczyk - powiedziałem rozbawiony - No dobra, to możesz mnie uczyć gotowania - mówiłem entuzjastycznie. Chociaż to ja bardziej będę chciał podkradać składniki ale tego mu nie powiem.
Awatar użytkownika
Helion Kanavar
Punkty Przygody: 4,45 
Posty: 1237
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:06 am
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
225 +90 (315)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

16

42

15

45

15

40
Stan portfela: 1150
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastet +15 dmg

Znowu go trzepnął poduszką.
-No normalnie, zrobiłem, a co myślałeś, że nie dam rady?- No dał i co teraz zielonku ty mój, co.
-No nie wiem czy nauczę ale pokazać mogę- No czy on nadawał się aby kogokolwiek uczyć? Wstał z łóżka przeciągając się leniwie.
"Bring me home in a blinding dream
Through the secrets that I have seen
Wash the sorrow from off my skin
And show me how to be whole again
'Cause I’m only a crack In this castle of glass
Hardly anything there
For you to see.."


ODPOWIEDZ

Wróć do „Domostwa”