regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Gdzieś tam w porcie

Tutaj odbywają się różne wydarzenia, przygody itp. prowadzone przez Los
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,66 
Posty: 1180
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Uniosłem ręce do góry - Ależ skąd, nie miałem zamiaru Cię obrażać - no nie wiedziałem jak trafił do niewoli. No to się dogadaliśmy - Ale jak to od zawsze? - to tak można? Można od tak dawna być niewolnikiem, że się nie pamięta innego życia? Nie powiem przeszedłem szok.
Ahaaaa czyli też tak jakby nie ma domu, no głupie stwierdzenie jak się jest niewolnikiem to chyba takowego się nie ma, czy ma?
Pokiwałem twierdząco - Miło Cię poznać - nim jednak wykonałem ponowny gest powiedziałem - A wyciągnięcie ręki z uściskiem to takie powitanie - powiedziałem wesoło i ponownie wyciągnąłem rękę.
- Szczerze to nie - pokazałem na górą część ucha - Zamierzam zrobić sobie tutaj kolczyka - nawet mi do głowy nie przyszło aby mieć niewolnika - A za Ciebie to ile chcą? - spoko ziomek i trochę mi go szkoda. A może by...
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 3,76 
Posty: 499
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
360 + 80 (440)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

39 + 10 (49)

10

72

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

-No i dobrze, bo bym ci przywalił- Bez rozmyślania o konsekwencjach takiego ruchu.
-No normalnie- Dla blondyna dziwne było to pytanie- Nie pamiętam innego życia- Był młody a tyle alt minęło, tyle się już zamazało.
-Mi ciebie nie- Warknął i nie uścisnął mu głównie, bo miał zawiane ale i nie chciał. Swoimi dłońmi odtrącił jego dłoń.
-Chcesz być jak krowa?- No one miały takie cos w uszach. Chociaż niektórzy niewolnicy też...
-Nie wiem- No i nie powiedziałby nawet jakby cenę miał napisaną na kartce- Poza tym jakim prawem ze mną rozmawiasz- Rzucił tak jakby był z tego powodu urażony? Chociaż może nie do końca rozumiejąc to- Z niewolnikami się nie rozmawia- Pouczył go.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,66 
Posty: 1180
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- Spoko, to nie problem - jakby miał dostać słusznie to czemu nie? W końcu za obrazę tak powinno się robić, czyż nie?
- Łał to faktycznie nim długo jesteś - na serio coraz bardziej mi go szkoda. Ciekawy gość a ma takie życie... Smutne to.
Wzruszyłem ramionami - Nie każdemu może się to podobać - puściłem do niego oczko z uśmiechem ma mordzie jak zawsze.
No nie mogę z ziomeczka - Nie patrzę na to w ten sposób ale dobre spostrzeżenie - pokazałem mu okejkę, fajne myśli ma nie ma co.
Kurde szkoda, może by na niego wystarczyło? Musiałbym przeliczyć piniążki, uniosłem głowę do góry trochę nie rozumiejąc kolejnych słów Takaro - A co nie mogę? - no i właśnie się po chwili dowiedziałem, że nie moge. Machnąłem ręką - Daj spokój, jesteś żywy i możesz mówić to dlaczego miałbym tego nie robić? Z powodu Twojego statusu? Głupota, jawna głupota - skrzyżowałem ręce na piersi przytakując sobie głową. To też trzeba mieć nierówno pod sufitem aby tak się zachowywać, niewolnik też człowiek.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 3,76 
Posty: 499
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
360 + 80 (440)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

39 + 10 (49)

10

72

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

Wzruszył ramionami bo co miał powiedzieć. Nie znał niczego innego i było to coś normalnego dla niego.
-To po co ci kolczyki- No nie rozumiał tego. No dobra niektórzy czasem mówili, ze klientom to się może podobać ale serio?
Czy on na prawdę o tym nie wiedział? Przecież to jasne jak to na niebie coś tam co się czasem pojawia.
-Głupek- Prychnął na jego słowa- To oczywiste jako niewolnik- Poklepał się po piersi- Niewolnik nie ma prawa odzywać się do lepszych od siebie czy pana bez gody swojego pana- Rzucił w jego stronę i westchnął kręcąc lekko głową. Co jakiś czas obserwował ten tłum i zamieszanie wywołane rozładunkiem.
-Inaczej czeka za to kara- Podsumował
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,66 
Posty: 1180
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Teraz to ja wzrusyzłem ramionami - Nie wiem, tak o. Jak mi się nie spodoba to go wyciągnę i tyle - a dziurka się zarośnie, nic wielkiego a sprawdzić można.
Potarłem z tyłu głowę - No nie da się ukryć - do najmądrzejszych nie należałem ale i to mi jakoś niespecjalnie przeszkadzało. Obserwowałem ziomka jak ten mi wykładał kawę na ławę, tego też nie wiedziałem. Jak ja nadal mało wiem o świecie, aż smutno. To cud, że mnie matka z domu wypuściła. Zastanowiłem się - Czyli mogą Ci zrobić krzywdę za rozmowę ze mną? - no taki wniosek wyciągnąłem. Jakie to niesprawiedliwe! Nie zgadzam się na coś takiego ale co ja mogę? Pójść do burmistrza? Tak, tak zrobię! Jak nie zapomnę.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 3,76 
Posty: 499
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
360 + 80 (440)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

39 + 10 (49)

10

72

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

-Jako tak można?- Spojrzał na niego pytającym spojrzeniem-To po co robisz? - Skoro może się mu to nie spodobać? Jaki to ma sens? O co tu chodzi, po co to.
-Brawo za dedukcje- Przytaknął mu głową- Raczej zajmą się tym i tak wieczorem, rzadko karają mnie na oczach potencjalnych klientów- Wzruszył ramionami. Dzień jak co dzień. Spuścił spojrzenie na ziemię. Myślał nad czymś.
-Jestem ich finansową porażką- Dodał z rozbawionym głosem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,66 
Posty: 1180
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

- No normlanie - powiedziałem wesoło nie wiedziałem w tym nic złego - Dla zabawy - po raz kolejny puściłem mu oczko.
Nie wyczułem sarkazmu i z uśmiechem na twarzy odpowiedziałem - A dziękuję, dziękuję - no to się zdziwiłem jak mi to opowiedział - To jakieś chore, nie rozumiem jak tak można karać ludzi - pokręciłem głową przecząco. Chyba nigdy nie zrozumiem tego świata, jest zbyt poryty.
Przekrzywiłem głowę - Jak to? - zapytałem zaskoczony - Jak można być finansową porażką? - ktoś go kupił i co? Oddał? Tak można? Zrobiłem grymas na twarzy - Hymm... - spojrzałem do portfela - Może mi na Ciebie starczy - nie miałem bladego pojęcia ile kosztuje taki niewolnik.
- Poczekaj - powiedziałem wesoło, poszedłem do ziomeczka którego wcześniej wskazał wilczek - A dzień dobry Panu, chciałbym się zapytać ile kosztuje ten niewolnik pod latarnią? - mówiłem wesoło z szerokim uśmiechem na twarzy.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 3,76 
Posty: 499
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
360 + 80 (440)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

39 + 10 (49)

10

72

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

-Zabawy? co?- Tak, zrobił zdziwioną minę. Tego tez nie rozumiał. Bo jak to tak?
-Normalnie- Wzruszył ramionami- Według prawa niewolnik nie east człowiekiem, jest niżej niż pies podwórkowy- zacytował mu to co zawsze jemu mówiono. Zaśmiał się na jego słowa. Co ten mu tutaj za pierdoły gada.
-Normalnie, jeśli nie jest zadowolony z tego co kupiłeś to oddajesz taką rzecz nie? Albo wymieniasz- No i niby to blondyn jest tym głupim tutaj.
-Nie, czek...- No i poszedł. Super. Westchnął i usiadł na ziemi. Ile można stać.

Mężczyzna od razu cię zlustrował. Analizował w głowie czy jesteś kimś kogo trzeba szanować czy zlekceważyć.
-Po co ci on- rzucił patrząc pobłażliwie na Mephisto
Obrazek

Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,66 
Posty: 1180
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Nie sądziłem, że tak się to wszystko ma. Człowiek niżej niż pies? Chociaż jestem wilkiem ale co tam. W ogóle nie można tak traktować ludzi czy coś. No dobra, trzeba by się tak zastanowić, boshe dlaczego ostatnio mam wiecznie jakieś rozkminy. Myślenie boli...
No nie usłyszałem jak mnie wilczek próbował zatrzymać, może się uda.
- A chciałbym go kupić jako worek treningowy - uśmiechnąłem się pokazując swojego bicka, no jak się tak sprawy mają to może przejdzie - Po za tym walka z kukłą to mało radosne zajęcie - nie to że kiedykolwiek próbowałem czy coś ale no. Dobra nie ważne trzeba jakoś spróbować.
Awatar użytkownika
Takaro
Punkty Przygody: 3,76 
Posty: 499
Rejestracja: wt paź 31, 2023 9:20 pm
Poziom Zdrowia:
360 + 80 (440)
Poziom Mocy:
50
Karta Postaci:
Statystyki:

10

39 + 10 (49)

10

72

25

30 + 10 (40)
Stan portfela:

Wilkołak nawet nie spoglądał w stronę Mephisto i tego co ten tam pierdzielił. Gapił się na ziemię tak jakby było tam coś iście interesującego.

Mężczyzna spojrzał na ciebie.
-A czemu akurat ten i skąd wiesz, że należy do mnie?- Zapytał podejrzliwie chłopaka. Jeszcze się nie rozstawili z towarem. Nadal zajmowali się wyładunkiem zaś na targ mieli udać się dnia kolejnego lub później.
-Jak dla ciebie to 3500 myntów- Rzekł i założył dłonie na pierś.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Piaski Czasu”