regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Uliczki między budynakmi

Nie jesteś zwykłym człowiekiem? To tutaj jest Twoje miejsce. Domostwa, warsztaty, magazyny czy nawet nie duże fabryki. Każdy ma wstęp do tej części miasta ale nie każdy może czuć się w pełni bezpiecznie, w szczególności w nocy. Tutejsza tawerna serwuje potrawy znane ze swoich... walorów smakowych i składników.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 2,02 
Posty: 1219
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Dziewczyna będąc najedzone i jeszcze obolała przemierzała uliczki między budynkami na tyle szybko ile mogła. Wiedziała, że spóźni się do pracy co nie wróżyło nic dobrego. Gdyby nie było jeszcze dowódcy uda jej się jakoś zatuszować godzinę, o której przyszła ale byłby marne opcje tego, że on nie będzie pierwszy w robocie. Chociaż trochę mniej się tym przejmowała, bardziej ją teraz obchodziło co się odpierdoliło u Heliona w mieszkaniu. Czyżby na prawdę tak bardzo źle oceniła sytuację?
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Jakoś nie specjalnie mi się śpieszyło, szedłem spokojnie a i z chaty niedaleko mam do areny to no. Droga długo nie zajmuje bo niby jak? W robocie jak zawsze dużo roboty i dobrze, nie muszę myśleć ale chyba powoli wracam do normy. Niby niedawno widziałem się z Helionem ale jakoś tak dziwnie było bez niego w domu. Tak pusto... Ludzie się pytają dlaczego się wyprowadził to im powiedziałem, że poszedł na swoje i tyle. Nie muszą wszystkiego wiedzieć, na pewno nie to co mi powiedział przed wyniesieniem się. Tuptałem tak alejkami.
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 2,02 
Posty: 1219
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Zaczęła coś szukać w torbie czy na pewno wszystko zabrała od Heliona a jak nie to najwyżej później albo przy okazji odbierze ale gdzie jest jej notes. Zawsze miała go w kieszeni a dzisiaj go tam nie było, przeszukiwała każdą przegródkę to zawsze musi mieć przy sobie. Z tego wszystkiego wolała się jednak cofnąć do przyjaciela upewniając się czy na pewno tam nie został. Z głową zwieszoną nad torbą w końcu znalazła swój skarb uśmiechnęła się pod nosem i w coś uderzyła. Odbiła się jak piłeczka lecąc na zadek, jęknęła z bólu. To nie było miłe, na pewno nie po dzisiejszym poranku.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Czy los mnie nienawidzi czy coś? Zauważyłem tą dziwną laskę i chciałem ją jakoś wyminąć bo widziałem, że jakoś nie specjalnie się gapi gdzie idzie. No zmieniłem kurs ale ona też i to do tego, że zaczęła się cofać w moją stronę. No kurna, dlaczego?
Weszła we mnie a że mam taki a nie inny odruch złapałem ją w pasie aby nie upadła i wtedy to poczułem. Uniosłem wyżej brwi z nijakim uśmiechem - No cześć - no entuzjazmem do niej nie pałałem. Po ostatnim to nawet nie chciałem zbytnio na nią patrzeć ale no odruch to odruch i dlaczego to musiała być ona? A nie jakaś nieznajoma gdzie mógłbym zagrać szarmanckiego gościa, to nieeeee. To musiała być Ruda. Świat się na mnie uwziął ale no dobra trzeba jakoś się teraz jej pozbyć.
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 2,02 
Posty: 1219
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

A jednak nie upadła w ostatniej chwili ktoś ją złapał - Przepraszam - odpowiedziała nim zauważyła kto to jest. Uniosła wzrok z niemałym zdziwieniem, chciała do niego pójść po straży a tu proszę. Uśmiechnęła się do niego - Cześć - zaraz w głowie przywołała sobie ostatnie ich spotkanie. Ściągnęła usta - Na wstępnie chciałabym Cię przeprosić - zaczęła dalej gapiąc się na niego. Przez to wszystko zapomniała się uwolnić od zielonego - Wiem, że zachowałam się podle i mało sympatycznie ale na prawdę martwię się o Heliona - zwiesiła głowę ciągnąc dalej - Przez to wszystko zapomniałam, że też masz swoje uczucia i na pewno nie było Ci z tym łatwo - dopiero teraz zorientowała się, że chłopak dalej trzyma ją w pasie i się speszyła. Odsunęła się odpychając od jego klatki piersiowej.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Co? Co? Co? Ona mnie przeprasza? No aż ze zdziwienia uniosłem brwi do góry, nie przeszkodziłem dziewczynie kiedy się ode mnie odsunęła - Tak widać jak się o niego martwisz - powiedziałem z przekąsem z chamskim uśmiechem. To na pewno poprawiło mu humor - I dobrze, że poszłaś po rozum do głowy - chciałem aby to zabrzmiało jakbym z niej szydził ale nie wiem czy mi wyszło. No ja wiem, że to piękna płeć itp ale no zalazła mi za skórę i tak też nie wiedziałem, że tak się da.
Wyminąłem ją zaczynając iść dalej tam gdzie chciałem, tak dokładnie. Nie pożegnałem się a olałem, dosłownie.
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 2,02 
Posty: 1219
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Powinna się speszyć czy chociaż zawstydzić, nic bardziej mylnego za to tylko przewróciła oczami. Powinna się spodziewać takiej reakcji z jego strony a co robi ona prywatnie to jej sprawa. Odetchnęła chcąc coś powiedzieć ale ten ją wyminął i poszedł dalej. Obejrzała się za nim, dogoniła zielonego zrównując się z nim - Na prawdę Cię przepraszam - powiedziała patrząc się na niego. Nie chciała przebaczenia czy czegoś podobnego ale mogą się zachowywać jak dorośli ludzie, prawda? Wybiegła przed niego - Słuchaj możesz mnie nie lubić i masz do tego prawo ale zachowujmy się normlanie - zatrzymała się przodem do niego. Schowała notes do kieszeni, nie chciała aby się jej zgubił - Możemy zachowywać się dorośle? - zapytała się pewnym siebie głosem, ofiary nie będzie z siebie robić.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

No i miałem ją z bańki, tak myślałem ale nieeeee... Uczepiła się jak rzep psiego ogona, kurna no wredna baba. Co on w niej takiego widział, z niechcenia spojrzałem w kierunku Rudej - Ta jasne do którego momentu? - teraz przeprasza a później jak znowu się pokłócę z Helionam czy coś innego to co? Znowu na mnie naskoczy? To miałem jak w banku.
Nosz kurka, uparte babsko musiała zajść mi drogę. Zatrzymałem się, jak mogę jej nie lubić to mogę z nią nie rozmawiać, nie? No dokładnie tak może być. Uśmiechnąłem się przyjaźnie - Ależ oczywiście - powiedziałem z drwiną ręką ją przesuwając, a mając już czystą drogę poszedłem przed siebie.
Awatar użytkownika
Nari Orecev
Punkty Przygody: 2,02 
Posty: 1219
Rejestracja: pn gru 06, 2021 12:01 am
Medale: 1
Poziom Zdrowia:
180/180
Poziom Mocy:
180/180
Karta Postaci:
Statystyki:

41 + 10 (51)

30

36

36

21

40
Stan portfela: 3366

Uparty typ ale dobra to była jej wina, zlustrowała go wzrokiem. Chciała zobaczyć czy chociaż wizualnie dobrze się trzyma, nie wyglądał źle ale nie wiedziała co dalej.
Uśmiechnęła się szeroko na jego słowa ale zaraz spochmurniała i do tego ten ton. Przesunął ją bez najmniejszego problemu, jeszcze odczuwała skutki ranka. Przetarła ręką twarz powtarzając sobie "To dla Heliona. To dla Heliona" tak to już dałaby sobie z tym spokój. Zrobi teraz ostatnie podejście, chociaż nie? Będzie upierdliwa jak zawsze, podbiegła do niego łapiąc go za ramię i starając się obrócić tą kupę nijakich mięśni w swoją stronę - Możesz chociaż na chwilę się zatrzymać i ze mną porozmawiać? - zapytała o dziwo wciąż miłym głosem.
Awatar użytkownika
Mephisto Kudo
Punkty Przygody: 0,67 
Posty: 1181
Rejestracja: pt maja 14, 2021 10:16 pm
Poziom Zdrowia:
260+ 90 (350)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

25

53

15

52

25

50 +10 (60)
Stan portfela: 2025
Przedmioty magiczne:
komplet roboczy(wzm.)+90hp
Kastety +15dmg

Już miałem się uśmiechnąć sam do siebie gratulując sobie pozbycia się Rudej a tu co? No znowu się uczepiła, nie dałem się obrócić i nawet wyszarpnąłem ramię. Wyrzuciłem ręce do góry - Bo inaczej się nie odpierdolisz? - zapytałem poruszając odpowiednio do tego głową. Chyba nie musiałem się pytać bo odpowiedzi mogłem się domyślić ale jednak może mnie zaskoczy? Tak w duchu o tym myślałem aż wręcz marzyłem. Nabrałem powietrza do płuc zatrzymując się, odwróciłem się od wrzodu - Dobra, mów - skrzyżowałem ręce na klacie - Masz pięć minut - im szybciej się jej pozbędę tym lepiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica Nieludzi”