regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Biuro Lidera

Budynek przylega do Areny ale to tutaj lądują przestępcy w pierwszej kolejności.
Jest to siedziba dawnych łowców, którzy po wydarzeniach na północy, przenieśli swoją siedzibę do Cross City. Oni sami stali się dodatkowymi siłami w mieście. Stali się strażą miasta. Są głownymi siłami porządkowymi miasta. Strażnicy mogą więcej niż przeciętny obywatel.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Fenrir od razu zapisał nazwę książki - Kojarzy Pan może czy to popularna książka? Łatwo dostępna na rynku - dowódca się nie znał na książkach a że ma go od razu pod ręką to zapyta. Biblioterza ma większą wiedzę na temat książek i może lepiej się orientować czy jest to ciężkie do zdobycia.
Miał prawo nie zwracać na to uwagi, chciał być dobry i oddać zgubę. Nie przewidując co może go spotkać.
Zanotował kolejne szczegóły opisu sprawcy - A co do maski lisa, jak wyglądała? Dokładniej poproszę - rzekłem spokojnie nie spuszczając oka z Khalida.
- A mniej więcej ile mógł mieć wzrostu? - wiedział, że to mogło być kłopotliwe pytanie.
- A jak brzmiał głos? Jego barwa? Ton? - nie mogli wziąć pierwszych lepszych ludzi aby każdego po kolei sprawdzać czy to ten czy nie ten. Skonkretyzowanie odpowiedniego dało by możliwość szybszego poszukiwania potencjalnych napastników.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

-Jest łatwo dostępna, zwykle jednak to magowie się takimi tytułami interesując, ze względu na swoje zdolności- Nie często było by ktoś na przykład wojownik chciał cos takiego czytać. Zwykle nie rozumiał wielu zagadnień, jakie tam były.
-Nie mogę określić szczegółów, szybko pozbawiono mnie okularów, a bez nich trudno mi z bliska rozpoznawać dokładnie takie elementy- Grunt, ze zdążył te oczy dostrzec ale szczegóły maski? No chyba lisia, bo nie psa, te troche inaczej wyglądają. Chociaż im dłużej nad tym myślał tym bardziej nie był pewien.
-A wysokość.. z głowę wyższy?- Też było mu to trudno określić w tym momencie. A barwa głosu? Na Ojca, nie umiał teg też określić.
-Trudno mi sprawy głosu określić, jestem nie tylko po części ślepy ale i głuchy, nie wyłapałem niczego szczególnego- Nie jest wilkołakiem, który bez problemu wyłapuje takie niuanse.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Nie dobrze, nie spodziewał się takiego obrotu sprawy ale coś się pomyśli nad tym, może i wojownika nie interesują takie książki ale mieć nie zaszkodzi aby się móc przygotować przed walką z kimś takim. Fenrir również posiadał książki, które go nie interesowały ale wiedział, że kiedyś mogą się przydać. Także każda rasa może być w to zamieszana.
Dopisał resztę spostrzeżeń oraz informacje uzupełniając jako tako wydarzenie.
Przetarł dłonią twarz, no idealna ofiara. Gluchy, ślepy i naiwny. Pokręcił głową - A ton? Szorstki, łagodny, ostry? - podał kilka przykładów, może i był głuchy ale to nie powinno ujść mu gdzieś obok.
- A czego konkretnie chciał? O co się pytał? - przeszedł do dalszej części - Jest coś co Pan wie? I właśnie z tego powodu chcieli zamknąć Panu usta? - rzekłem spokojnie ale spoważniał - Czego mogą się obawiać z Pana strony? - zarejestrował słowa z celi, które nie dawały mu spokoju.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Może i idealna ofiara ale jakoś Khalid tym niezbyt się przejmował.
-Na pewno nie łagodny- Czy zadrwił?- Ostry, stanowczy i po części chyba pewny siebie. Śpieszył się- Tak to dało się wyczuć nawet będąc an skraju utraty przytomnością i świadomości.
-Pytali o pana- Spoglądał w kierunku gdzie spodziewał się posturę wilkołaka- Wiedzą już, ze szukałeś map acz nie wiem co ten im powiedział- Lekko wzruszył ramionami- Czy to, ze je dostałeś czy tylko to, że je szukałeś- Każda z tych opcji może mieć inne konsekwencje.
-Śpieszył się, to i dużo informacji nie otrzymał ode mnie- Dodał jeszcze rozmasowując sobie lekko tył głowy.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Nie interesowały go drwin czy nie, mimo pozorów zachował się odpowiednio.
Odnotował kolejne wskazówki, domyślał się ze ta osoba mogła zmienić ton ze względu na okoliczności lub po prostu taką być. Analiza zajmie się później.
- O mnie? - zdziwił się - O mapy? - zastanowił się chwilę nad tym. To również odnotował - A co Pan powiedział napastnikowi? Czy je dostałem czy nie? - to było istotne. Oparł łokcie na blacie biurka - Czy jest to możliwe, że to co mi Pan napisał a Pańskim pobiciem wyszło od tych samych ludzi? - rzekłem odkładając na chwilę pióro.
Pośpiech przy załatwianiu takich spraw się nie opłaca, Fenrir to wiedział najwidoczniej osoba była niedoświadczona. Nie mniej jednak musi poczekać co mu odpowie bibliotekarz.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Mim odezwał się ponownie, wysłuchał wszystko co dowódca miał mu do powiedzenia.
-Nie dowiedział się zbyt dużo- Czy on się powtórzył?-Nie wiedzą za dużo inaczej daliby mu lepsze instrukcje. Jest pan obserwowany jak pisałem. Zaś napastnikowi powiedziałem, że szukał pan map podziemi i tyle, nie wiem jak to zinterpretował, na ile oni już wtedy pana obserwowali- Mówił ze spokojem. Będzie musiał wyspać się po tym wszystkim, głowa go bolała, chyba migrena, eh.
-Nie wiem też, która to grupa nasłała napastnika- Tak przestępców jest troche, większych i tych nieznaczących.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Patrzył na rozmówcę co jakiś czas podnosząc pióro i coś notując.
- Przyznam Panu strażnika - stwierdził, nie chciał ryzykować życia bibliotekarza. Nie wiedział czy on ma problemy przez niego czy jest coś może czego nie wie.
- Jest coś jeszcze co chciałby mi Pan powiedzieć? - wolał się upewnić nim wypuści go już do domu ale na pewno ktoś go odprowadzi. Po takim ataku może nie czuć się jeszcze na siłach.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Nie spodziewał się, że otrzyma strażnika. To po części dobrze, a po części nie.
-A to konieczne?- Zapytał i wstał z miejsca.
-Na te chwilę to wszystko ale nadal liczę na spotkanie przy kawie- dodał posyłając w jego stronę lekki uśmiech. Nie chciał być niegrzeczny, czekał na odpowiedzi pana dowódcy. W końcu to Khalid jest gościem u niego.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Splutł palce kładąc je na biurku - Myślę, że dla Pana bezpieczeństwa byłoby to wskazane. Chyba, że masz inne zdanie? - spojrzał w oczy Khalida czekając na jego decyzję.
- Na pewno strażnik Pana odprowadzi, nie chce żebyś fiknął gdzieś po drodze - rzekłem spokojnie podnoszac się z krzesła. Obszedł biurko stojąc obok rozmówcy.
- Jeśli mogę Panu jakoś wynagrodzić fatalną pomyłkę podwładnych proszę mówić - dodał na sam koniec.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Khalid Grayter
Punkty Przygody: 1,54 
Posty: 199
Rejestracja: sob sty 15, 2022 3:54 pm
Poziom Zdrowia:
50/85
Poziom Mocy:
190/190
Karta Postaci:
Statystyki:

10

15

38

17

15

20
Stan portfela: 710

Nie miał zamiaru wchodzić w dyskusje z dowódcą.
-Pan tutaj rządzi, będzie jak pan powie- No skoro odprowadzenie i nie będzie to uciążliwe to będzie dobrze.
-Prosiłbym jedynie o dostarczenie mi okularów, nowych, stare nie wiem gdzie są. Koszty pokryje a sprzedawca będzie wiedział jakie szkła, jak wspomni się o mnie- Lekki uśmiech po tych słowach. Sam może je zakupić ale może być to lekko uciążliwe i kłopotliwe. Miał nadzieję, że taka prośba nie będzie kłopotliwa.


Is this a place that I call home?
To find what I've become
Walk along the path unknown
We live, we love, we lie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strażnica”