regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==


Pełnia:
od 7 grudnia do 9
==Pogoda==

W dzień
Złote liście spadają z drzew. Słońce lekko grzeje. Temperatura od 5 do 15 stopni

W nocy
Wieje ciepły wiatr a na niebie często pokazują się chmury. Temperatura od 15 do 5 stopni

Fleresowe Eliksiry

To jedyna z dzielnic gdzie kupisz niemalże wszystko. Potrzebny Ci niewolnik? Znajdziesz go. Potrzebujesz ziółek? Nie ma problemu. Chcesz jakieś sprzęty, części do maszyn? Jeśli dobrze się rozejrzysz to masz w czym wybierać. Legalne czy nie, wszystko jest tutaj. Kwestią jest to, GDZIE i u kogo to znajdziesz.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tkacz Losu
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 448
Rejestracja: pt sie 14, 2020 9:47 pm

Budynek nie odbiega wielkością od innych sklepów położonych przy nim, choć jest zdecydowanie jednym z najstarszych tutaj. Pierwsze co się rzuca w oczy, to ładna tabliczka z napisem nazwy sklepu, a pod nim napis: „Możliwość zamówienia eliksirów”. Parcela parterowa, z trzema izbami. Pierwsza, największa jest dobrze oświetlona przez światło wpadające z dużych okien ze strony frontalnej. Przy ścianach znajdują się szklane gabloty, otwierane na mały kluczyk, a na nich stoją eliksiry, te należące do najłatwiejszych, a także te co popularniejsze z nieco trudniejszych. Pomieszczenie wygląda prosto: drewniana podłoga i białe ściany, lecz osoba za kasą zawsze sprawia wrażenie sympatycznej.
Drugie pomieszczenie to czysto robotnicze, bowiem to w nim tworzone są eliksiry. Stanowiska przygotowane na dwie osoby: kociołki, miarki, nożyki, pojemniczki, waga, i tym podobne, łącznie z niewielką umywalką. Jest tylko jedno, małe okienko, najczęściej zasłonione, znajdują się tutaj też półki z najpotrzebniejszymi składnikami.
Trzecie pomieszczenie jest zdecydowanie najmniejsze, znajduje się tam tylko jednoosobowe łóżko i stolik.
W budynku przebywa od dwóch do trzech pracowników.

Cennik:


Bąbelek - 7 myntów
Bezwonny - 7 myntów
Błotniak - 7 myntów
Eliksir Pieprzowy - 7 myntów
Eliksir Percepcji - 7 myntów
Eliksir Siły - 7 myntów
Eliksir Wspomagający Pamięć - 7 myntów
Eliksir Wytrzymałości - 7 myntów
Gacek - 7 myntów
Kocia zwinność - 7 myntów
Kropla krwi - 7 myntów
Leczący dotyk - 7 myntów
Opatrzność - Eliksir ochrony. - 7 myntów
Rybi Oddech - 7 myntów
Słaba odtrutka - 7 myntów
Słaba trucizna - 7 myntów
Eliksir Wytrzymałości na Ogień - 15 myntów
Euforia - 15 myntów
Niewidzialność - 15 myntów
Senna - 15 myntów
Silna odtrutka - 15 myntów
Silnie leczący dotyk - 15 myntów
Szkiele-Wzro - 15 myntów
Umysł - 15 myntówWłaściciele: Cassandra F. i Peter F.
Pracownicy: Zaya Fleres, Tony
Awatar użytkownika
Zaya Fleres
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 31
Rejestracja: pn gru 06, 2021 5:01 pm
Medale: 2
Poziom Zdrowia:
165/165
Poziom Mocy:
320
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
30 10
58 13
25 30
Stan portfela: 620

Swoją robotę lubiła, ale tylko jej część – kiedy przygotowała eliksiry, a nie stała za ladą, tak jak dzisiaj. Klienci często bywali upierdliwi, a już zwłaszcza w okresie międzyświątecznym. Jak nic czuła tę magię świąt, gdy co rusz ktoś na nią burczał, ale znosiła to z uśmiechem na ustach, jak zawsze. I tak miała szczęście, w przeciwieństwie do innych, bardziej obleganych sklepów. Z rana wniosła gotowe eliksiry, przygotowane dzień wcześniej, a w „wolnej” chwili kobieta sprzątała część główną, najczęściej zmywała podłogę brudną od wniesionego błoto-śniegu. Zaglądała też do ojczulka, by zerknąć, jak sobie radzi z magicznymi miksturami i przyuczeniem Tony’ego, zmiennokształtnego, który od kilku miesięcy uczył się tego fachu, szło mu dość topornie, ale był pomocny. Pod koniec pracy pomogła mężczyznom posprzątać pokój roboczy, a potem zamknęła sklep.
//zt
Awatar użytkownika
Primeval
Punkty Przygody: 0,56 
Posty: 180
Rejestracja: pn lut 22, 2021 12:58 am
Poziom Zdrowia:
315/315
Poziom Mocy:
75
Karta Postaci:
Statystyki: Obrazek
20 70
15 45
20 20
Stan portfela: 1490

Wszedł do jednego z wielu sklepów z miksturami w poszukiwaniu konkretnych eliksirów. Co prawda nie wiedział jeszcze jakie dokładnie kupi, ale co tam. Na pewno szukał czegoś co pomoże mu w polowaniu. Bo czemu nie? Może coś do Areny też by się przydało? Być może... Podszedł do cennika orientując się w cenach. Po czym przy ladzie poprosił o:

3x Bezwonny - 21 myntów
2x Niewidzialność - 30 myntów
1x Szkiele-Wzro - 15 myntów
1x Silnie leczący dotyk - 15 myntów

W sumie: 81 myntów

Trochę poszło kasy na te eliksiry, ale wolał nie pokładać w tym polowaniu wiary w szczęście. W końcu w ekipie nie mieli mieć medyka, a do miasta mogło być trochę zza daleko. Poza tym przedawali tutaj powszechnie znane mikstury, także na pewno każdy mógł ich nabyć tyle ile dusza zapragnęła. Wszedł ze sklepu, przykładają od razu do paska wybrane przez niego mikstury, w końcu nie chciał o nich zapomnieć.

/Efekt Odpoczynek: +5 do Mocy

/ZT
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dzielnica Handlowa”