regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Arena treningowa

Jest to duża forteca wybudowana u zbocza gór. Tutaj siedzibę są mają łowcy.
Budowla otoczona jest murem i dobrze jest strzeżona, zaś góry dają jej dobrą pozycje obronna oraz zapewniając dobre ukrycie.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tkacz Losu
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 452
Rejestracja: pt sie 14, 2020 9:47 pm

Jest to dość duży teren. Znajdują się tutaj różne przeszkody jak i obszar pusty, na którym można trenować walkę. Na uboczy znajduje się lekko ogrodzony teren, który służy do walk z różnymi bestiami.

Przy jednej ze ścian areny, gdzie jest nieco pustego miejsca stanął pal. Niektórzy mogli widzieć jak jeden z wilkołaków, blondwłosy majstrował coś przy nim, aż w końcu ukończył swe dzieło.
Pal ma około dwóch metrów wysokości i szeroki jest na jakieś 30 centymetrów. Na jego szczycie wyrzeźbiona została rozwarta paszcza wilka. Grzywa jest nieco zbyt duża i rozłożysta, artysta chyba kierował się wizją lwa. Za to sama paszcza wydaje się dość wąska. Widnieją w niej dwa kły zarówno z góry jak i z dołu. Ostre krawędzie znaczą rejon oczu, które pomimo głębokiego osadzenia zdają się śledzić obserwujących ją ludzi.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 2,98 
Posty: 1248
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
400/400
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

15

62

20

50
Stan portfela: 6500
Kontakt:

Wszedłem na arenę, poczekałem aż Bjorn dołączy do mnie.
Poszedłem na tor przeszkód, zacząłem się rozciągać - Może małe zawody? - zrobiłem kilka skłonów, przysiadów a nawet kilka pompek. Przed wysiłkiem mniejszym lub większym trzeba najpierw zadbać o mięśnie, aby czasem nie zostały naciągnięte czy przerwane a tego bym nie chciał.
Po wszystkim spojrzałem na kobietę - Czy wymiękasz? - uniosłem jeden kącik ust z szelmowskim uśmieszkiem jak kiedyś.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-Zawody?-W jej oku pojawił się błysk-A jakich?- Zapytała patrząc się na niego z lekkim zaciekawieniem. Widziała jego rozgrzewkę i nie gardziła tą obserwacją. Ciekawiło ją co też ten stary pryk wymyślił. Nie miała niczego do stracenia, a treningi zawsze są dobre an rozruszanie kości i mięśni.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 2,98 
Posty: 1248
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
400/400
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

15

62

20

50
Stan portfela: 6500
Kontakt:

Wskazałem plac z przeszkodami - Kto pierwszy pokona wszystkie przeszkody, strzelanie z łuku - kiwnąłem głową na tarcze - A na sam koniec 3 okrążenia dookoła areny - rzekłem kończąc się rozciągać. Byłem ciekawy czy uczennica podejmie się wyzwania czy też nie. Chociaż już wyglądała na zaciekawioną pomysłem.
Podszedłem do pala z głową wilka na czubku - A tu byłaby meta - poklepałem drewno. Trening z rywalizacją zawsze jest pasjonujący tym bardziej, ze znaną osobą.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

Zaśmiała się- No tak można było się tego spodziewać- No ale cóż nie będzie narzekać. Strzelanie się jej przyda. Nie jest w tym jakoś dobra. Umie, no i tyle. Będzie jednak musiała i tak potrenować. Do tego zima sie zbliżała...
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Los
Punkty Przygody: 0,82 
Posty: 676
Rejestracja: wt paź 06, 2020 12:09 pm

Na arenę wkroczył strażnik podchodząc żwawo do Fenrir'a, wręczył mu list, spojrzał na Bjorn - Nowa? - odczekał aż kobieta mu odpowie gdy tylko tak się stało oddalił się pośpiesznie.
Zostało powierzone Ci zadanie, udaj się do Mrocznej Kniei. Masz zdobyć skóry jak i mięso przed nadciągającą zimną. Trzeba zapełnić spichlerz aby zapewnić Łowcą jedzenie na ten okres.
Weź ze sobą to co będzie Ci potrzebne do zebrania odpowiedniej ilości. Wyruszaj natychmiast, nie możemy czekać.
Powodzenia.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 2,98 
Posty: 1248
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
400/400
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

15

62

20

50
Stan portfela: 6500
Kontakt:

Mieliśmy właśnie zacząć małe zawody ale jak zwykle coś musiało mi przeszkodzić, przywitałem się ze strażnikiem. Wziąłem do niego list, przeczytałem go. Westchnąłem spojrzawszy na Bjorn - Wybacz obowiązki wzywają - schowałem list do kieszeni.
- Pamiętaj, że możesz korzystać z mojego pokoju - rzuciłem.
Rozciągnąłem się jeszcze - Bądź gotowa, jak wrócę to dokończymy - rzekłem oddalając się z areny. Skierowałem kroki do swojego pokoju najpierw pokonując korytarze, schody i zakręty prowadzące do niego.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Ketsueki Ōkami
Punkty Przygody: 4,32 
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 12, 2020 7:36 pm
Poziom Zdrowia:
160/160
Poziom Mocy:
130/130
Karta Postaci:
Statystyki:

15

28

25

32

25

40
Stan portfela: 680

Dotarła na arenę. Zaczynała podejrzewać co jest powodem tego poczucia rosnącej energii. Policzyła w głowie dni i zdawało jej się, że ma rację. Tym lepiej, że zjawiła się na arenie. Prawda była taka, że już nad sobą panuje, jednak wolała być tu niż w pokoju.
Poświęciła chwile na rozciągniecie się i rozgrzanie. Po tym ruszyła biegiem wzdłuż areny. Kierowała się tak, by przy drugim okrążeniu przebiec przez trasę z przeszkodami. Biegała chwilę, aż zaczęła czuć mrowienie, wiedziała, że się zmienia, ale nie przestała biec. Nigdy nie będzie to chyba przyjemne uczucie, ale już nie było nieznośne. Po chwili jej ciało pokryło się srebrnym futrem z ciemniejszymi pasmami. Biegła dalej jako wilkołak, zadbała też oczywiście o to, by nie zniszczyć ubrań jakie na sobie miała.
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 2,98 
Posty: 1248
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
400/400
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

15

62

20

50
Stan portfela: 6500
Kontakt:


Wkroczyłem na arenę, czułem jak przez moje ciało przebiega przyjemny dreszcz. Energia we mnie wzrastała z minuty na minutę, uniosłem głowę do góry patrząc się na srebrną tarczę na niebie. Skóra na ciele zaczęła pękać, zrywałem ją. Spod niej wyrastała sierść czarna jak smoła z domieszkami brązu na pysku i łapach. Gdy transformacja dobiegła końca położyłem uszy po sobie obnażając kły.
Rozejrzałem się po arenie, nie byłem dzisiaj w najlepszym humorze. Zacząłem rozciągać się.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Ketsueki Ōkami
Punkty Przygody: 4,32 
Posty: 786
Rejestracja: pn paź 12, 2020 7:36 pm
Poziom Zdrowia:
160/160
Poziom Mocy:
130/130
Karta Postaci:
Statystyki:

15

28

25

32

25

40
Stan portfela: 680

Wyczuła nową woń i szybko zerknęła w kierunku wejścia. Poznawała ten zapach, ale chwilę zajęło jej jego rozpoznanie. Nie znali się najlepiej, Ket też nie była do niego nijak nastawiona. Biegła dalej, ale miała go na oku. Niby nie było się czego obawiać, ale Ket była naturalnie ostrożna. Gdy ponownie dotarła do części z przeszkodami, zmniejszyła uwagę skupianą na Fenrirze, by przenieść ją na kilka zapór przed nią. Przeskoczyła pierwszą bez problemu, przy drugiej musiała już wspomóc się łapą, a na trzecią musiała po prostu wskoczyć i się podciągnąć. Większość rzeczy starała się robić szybko, choć prawda była taka, że nie za każdym razem szło tak łatwo. Miała mało siły jak na wilkołaka, wspomagała więc więc zwinnością. Z tego powodu zdecydowanie wolała trasę z przeszkodami niż siłowe ćwiczenia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Górska Forteca”