regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Religia wśród ras

Miejsce gdzie znajdują się informacje dotyczące rozgrywki fabularnej.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tkacz Losu
Punkty Przygody: 0,00 
Posty: 452
Rejestracja: pt sie 14, 2020 9:47 pm

Religia zawsze istniała, w podobnej formie do naszej lub różnej.
Także na Wizard's World występuje w mniejszym lub większym stopniu. Po Kataklizmie to aspekt duchowy był tym co trzymało niektóre osoby przy życiu.


Ludzie
Tylu ilu ich jest tyle jest koncepcji wiary w wszelakie istoty czy byty. Najpopularniejsze jest wiara w Boga Stwórcę. Tak jak przed kataklizmem jak i po wierzą w niego. Nir oznacza to, ze każdy człowiek to gorliwy wierzący. Wielu odwróciło się od niego i nie wierzy w nic. Wszystko zależy od osoby.

Wilkołaki
Główną wiarą jest ta w Ojca czyli Fenrisa. Wilkołaki wierzą, ze to on ich stworzył na swe podobieństwo i jest ich opiekunem. Oprócz ojca są Skoll oraz Hati, jego pierwsze potomstwo, dzięki któremu Wilkołaki otrzymali po darze od Księżyca, który jest boginią nocy.
Nie oznacza to, że ci nie mogą wierzyć w cos innego. Jest to jednak rzadkość.
Ich wiara także nie wymaga od nich czczenia Ojca i innych jakoś szczególnie. Wiara w Przodków jest również ważnym elementem ich życia duchowego, jeśli takowe wilk posiada.
Nie są wykluczeni też tacy co są ateistami i wykorzystują zdolności bez okazania szacunku duchom.

Zmiennokształtni
Dzięki więzi ze zwierzęciem totemicznym, ci są bardziej związani z naturą, która ich otacza. Wywodzą się oni od ludzi, jednak poprzez długą korelacje z wilkołakami mogą mieć wiarę mieszaną. Trochę od jednych i do drugich. Rzadko się jednak zdarza aby Zmiennokształtni byli bardzo wierzącymi osobami. Sa wolnymi duchami tak jak ich Patroni.

Wampiry
Chodzący ateiści nie wierzący w nic i nikogo, prócz samych siebie. Mogą przejawiać jakieś minimalne wierzenia ludzi w Boga Stwórcę. Wynika to jednak z poprzedniego życia lub chęcią podtrzymania właśnie tej więzi z byłym życiem, niż coś co faktycznie robią bo wierzą w ideologię.

Jaszczury
Każdy wierzy w stwórcę ich gatunku, czyli Smoczego Ojca. Do tego nie tak dawno wielu z nich miało okazję walczyć u jego boku. Tak więc to tylko dodatkowo tę wiarę wzmocniło. Nie jest to wiara, która wymaga oddawania czci, ofiar czy czegośkolwiek. Każdy wierzy na swój sposób. Nie musi się z tym odnosić publicznie, nawet czasem może robić błędne wrażenie, że jest ateistą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy fabularne”