regulamin i zapis     
   FAQ    
   kompendium   
   poszukiwania   
   nieobecności     
== Ogłoszenia ==



Wydarzenie w dalekiej krainie zostało ukończone. Postaci wróciły z nagrodami. Niestety wiedza o tym co się tam zaczęło dziać jest poza wiedzą większości z nich.

Zapraszamy do Aktualizacji Dodano kilka rzeczy

→ Zapraszamy Wszystkich na Świąteczną Ucztę, która odbędzie się od 20 grudnia do 9 stycznia. Więcej informacji znajdziecie więcej :)

Wszystkiego dobrego z okazji Mikołajek i witamy z powrotem! Zapraszamy do Aktualizacji aby przekonać się jakie nastały zmiany!

→ Z okazji Dnia Kobiet Administracja życzy Paniom wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta. Niech Los Wam sprzyja.

→ 14 lutego odbędzie się bal walentynkowy. Obowiązkowo stroje przedstawiające figurę szachową lub kartę.

→ Kolejna szansa na zdobycie losu na loterię. Tkacz Losu do końca dnia (12.02) czeka na zdjęcia tego jak świętowaliście Tłusty Czwartek. Więcej informacji w wiadomości od Tkacza i w Aktualizacjach.

→ Do Regulaminu Gry dodany został punkt 19 dotyczący dodatkowych awatarów.

→ A może hasło na pokój prywatny? Dowiedz się więcej.

Cross City odbudowuje się po ataku smoków, który nastąpił ponad miesiąc temu


== Media ==

Nasz FacebookNasz discordNasze DA
== Fabuła ==
♦♦♦♦♦♦♦♦


Nastała zima...

❋ Śnieg spadł, kilka mieszkańców z Cross City wróciło po wyprawie, która trwała dłużej niż powinna... Za to w mieście panuje względu cisza.
❋ Odnalazła się zaginiona strażniczka,Ketuseki Ōkami. Obecnie przebywa w szpitalu.
❋ Niedawno jeden ze szlachciców został... pokarany przez ojca i wysłany do znalezienia sobie, o zgrozo, pracy. Do tego dostał pyskatego niewolnika, którego ma... ułożyć.

♦♦♦♦♦♦♦♦


Spokojna wiosna

Od czasu ataku bombowego w mieście zapanował dziwny spokój. Przestępczość nadal istnieje ale nie dzieją się żadne większe ataki. Nawet nielegalny handel towarami czy narkotykami jakby się ukrył, bojąc się wynurzyć na powierzchnie. Czy to cisza przed burzą czy skutki zmorzonych patroli na ulicach...

♦♦♦♦♦♦♦♦

Atak bombowy!
W ostatnim czasie grupy przestępcze coraz śmielej działają na terenie miasta. Rozboje, ataki, pobicie czy kradzieże. Dowódca na tyle na ile ma możliwości walczy z nimi. Ci jednak posuwają się jeszcze dalej organizując zamach bombowy. W biały dzień wybucha bomba niszcząc część strażnicy jak i areny.

♦♦♦♦♦♦♦♦

Zima, 45 lat po Kataklizmie

Po wydarzeniach jakie miały miejsce 10 lat temu, kiedy bogowie starli się w boju, radni postanowili, że nastały nowe czasy i wraz nimi trzeba zmienić system czasu. Ustalono, że w Cross City i przyległych mu miejscowościach i ziemiach Kataklizm będzie od teraz rokiem 0. Od tamtego momentu stosowano się do nowych zasad wprowadzonych przez radnych. Ułatwiło to urzędnikom uporządkowanie papierologi.

Tak więc, według nowych ustaleń, śmierć Smoczego Boga nastąpiła w 35 roku. Od tego czasu samo Cross City bardzo rozwinęło się i powiększyło swoje tereny. Stworzyło port aby móc handlować z odległymi miejscami. Przebudowane zostały dzielnice i stworzona kopalnia zapewniająca dostęp do kryształów.

Miastu w rozwoju pomogli Patroni, osoby, które albo miały majątek, możliwości czy też inne przydatne dla miasta zdolności. Każda taka osoba dostała tytuł Patrona co daje im dodatkowe prawa, których zwykli mieszkańcy nie mają. Jest to gest podziękowania ze strony włodarzy miasta...

Ten okres był spokojny, nie wydarzyło się nic większego co zagrażałoby miastu.

♦♦♦♦♦♦♦♦

==Faza Księżyca==



Pełnia:
od 25 do 27 stycznia
==Pogoda==

W dzień

Słońce schowane za chmurami, czasem lekko wyjrzy. Śnieg lekko pruszy i brak wiatru.
Temperatura od 1 do -5 stopni

W nocy

Noce chłodne z bardzo silnym wiatrem i padającym śniegiem Temperatura od -3 do -10 stopni

Wielka sala

Jest to duża forteca wybudowana u zbocza gór. Tutaj siedzibę są mają łowcy.
Budowla otoczona jest murem i dobrze jest strzeżona, zaś góry dają jej dobrą pozycje obronna oraz zapewniając dobre ukrycie.
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-I kto to mówi, pan furiant- Nie powinien sie jej dziwić. Sam swego czasu reagował agresją an prawie wszystko.
-Dawaj kolejne- Mruknęła do niego i poczekała az ten je przyniesie.
-Powiem inaczej- Zauważyła, ze ten chyba nie załapał, co powiedziała do niego- Dlaczego cie to interesuje- No teraz chyba już będzie rozumiał jej słowa w pełni.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

- Dlaczego? Jestem ciekawy co poczyniałaś. Czy pamiętałaś o treningu, a nie tylko napadałaś na innych? Robiłaś coś bardziej pożytecznego? - oparłem łokieć na stole zaś w drugiej ręce dzierżyłem kufel. To że mordowała innych to nie problem dla mnie ale trening to podstawa. Gdy ciało jest w dobrej formie to i umysł lepiej pracuje. Oby nie było tak że jak zaniechałem trenowania jej to odpuściła wszystko i się rozleniwiła czekając tylko na okazję.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-A czy wyglądam na taka, która sobie odpuściła i leżała brzuchem do góry?- Nie robiła sobie ostrych treningów ale nie mogłaby nic nie robić. Robiła to co uważała za przydatne. Nie musiała mu mówić, ze polowała na handlarzy, sam o tym dobrze wiedział. Nie musiał jej pytać by otrzymać potwierdzenie tych czynów.
-Bardziej pożytecznego nie dało sie już nic robić- Zakpiła, w końcu pozdobywała się handlarzy jadących do jego byłego... pana. Wiec powinien się cieszyć.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Uśmiechnąłem się pod nosem wiedząc, że nauki nie poszły w las a tylko zaowocowały w samodoskonalenie się kobiety. Powinienem odczuwać dumę ale nie do końca tak było. Miałem do siebie nieco żalu oto w jaki sposób ona żyła przez ostatnie miesiące.
Wypiłem piwo jednym duszkiem - Dobra - wstałem od stołu znikając na kilka chwil. Powróciłem z dwoma dzbanami alkoholu.
Nalałem sobie do pełna a później uzupełniłem braki w kuflu Bjorn - To tak, będziesz musiała udać się Kate na rozmowę. Każdą przeprowadza indywidualnie więc nie wiem o co Ciebie będzie pytała. Nie wiem ile będziesz musiała poczekać na kontakt z nią ale w każdym bądź razie do tego czasu możesz pomieszkiwać u mnie. Jak chcesz. -popijałem piwo. Jakieś takie słabe było ale co zrobić, ech...
- Chcesz coś jeszcze do jedzenia? - nie wiem czy była jeszcze głodna czy nie a do tego jak pije powinna jeść. Nie mówię o sobie bo to co dają jakoś na mnie nie specjalnie działa.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

Po dolaniu piwa, wzięła od razu łyk i pokręciła lekko głową.
-No dobra lepsze to niż spanie na dworze- W końcu czy podłoga nie jest lepsza nią trawa. .. Chociaż jakby sie nad tym zastanowić...
-Dobra mi nie śpieszno, jak będzie chciała gadać to wezwie lub wygoni jak się rozmyśli- Bjorn nie czuła potrzeby, że musi robić coś już. poczeka, jak nie wyjdzie to trudno.
-nie jestem już głodna- Nie jadała duzo, nawet jeśli mogło się wydawać inaczej.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

- Coś jeszcze chcesz wiedzieć o tym miejscu? - wcześniej nim poszedłem po dzbany odniosłem naczynia po posiłku. Przeciągnąłem się upijając kolejny łyk, rozejrzałem się po sali. Czujnym trzeba być zawsze bez względu jakie się ma stanowisko czy nie. Licho nie śpi a u nich w szczególności, roi się tutaj od nowo przybyłych czy przejezdnych handlarzy.
Skinąłem głową na słowa kobiety odnośnie jedzenia - To zdrowie - wzniosłem kufel w stronę uczennicy. Nie przypominałem sobie abym kiedyś z nią pił.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-Na razie nie. Jak będę chciała czegoś się dowiedzieć, to na pewno zapytam- Na razie te informacje jakie otrzymała od wilka jej wystarczały. Wzięła kolejny łyk piwa. Nie pili ze sobą, nie mieli ku temu nigdy okazji.
-A jak ci się tu żyje, lepiej niż u twojego pana wcześniej- Wiedziała, że to nie jest najlepszy temat i w ogóle ale.. Ale nie mogła sobie odmówić tej uszczypliwości. W końcu to ona. Westchnęła biorąc kolejny łyk. Przez chwile przez jej myśli przeszła Inkar.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Upijałem kolejny łyk kiedy zapytała się o Darka, uniosłem jedną brew do góry - Widzę nie podarujesz tego tematu - odstawiłem kufel - Nie jest źle ale łatwo tutaj popaść w monotonie, plus jest taki że im wyższe masz tutaj szanownie może z lepszej broni korzystać lub Twoje rzeczy są szybciej naprawiane - dla wojownika sprzęt był najważniejszy. Arena też jest niczego sobie, nie ma ograniczeń. Robota tutaj nie obowiązuje z czego większość obecnych w tej sali to nieroby.
Słysząc westchnięcie Bjorn spojrzałem na nią - Co się dzieje? - może już nie pamiętam wszystkich jej zachowań czy coś ale widocznie coś nie gra.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
Awatar użytkownika
Bjorn
Punkty Przygody: 1,86 
Posty: 489
Rejestracja: wt paź 06, 2020 4:47 pm
Poziom Zdrowia:
270 + 90 (360)
Poziom Mocy:
75/75
Karta Postaci:
Statystyki:

15

58 +10 (68)

15

45 +10 (54)

10

22
Stan portfela: 2795

-Oczywiście, że ci nie odpuszczę- Spojrzała na niego dość jednoznacznie. Dolała sobie alkoholu. Zaśmiała się.
-No wiesz co, no raczej czym wyżej tym więcej. Ja mam wywalone na hierarchię, nie muszę być wysoko jeśli jest co jeść i pić i co robić- Nie pchała się na stołki. Nie gnała o szczyty. Nie zależało jej an takich rzeczach.
Machnęła mocniej ręką. Na jej twarzy od alkoholu pojawiały się już lekkie rumieńce.
-Przypomniała mi się pewna osoba i zastanawiałam się co porabia- Wątpiła by mężczyzna kojarzył Inkar jakoś bardziej. W końcu to tylko jedna z wielu handlarzy ze swym stadkiem.
-Miała takie ładne włosy- dodała śmiejąc się.
Miś
"Wildlands a nowhere place
A breath away from heaven
Symphonies of silent words
Rise beyond the sky

Faraway
We will run faraway
We will come
To the Wildlands faraway

Fighting for the Wildlands
On the highest mountain
We'll end it all
And finally journey home"
Awatar użytkownika
Fenrir Labdakid
Dowódca Straży
Punkty Przygody: 0,48 
Posty: 1329
Rejestracja: pt wrz 25, 2020 11:04 pm
Medale: 3
Poziom Zdrowia:
350 +90 (440)
Poziom Mocy:
95/95
Karta Postaci:
Statystyki:

20

55

19

70

20

50
Stan portfela: 7100
Kontakt:

Zaobserwowałem zmianę w kobiecie, widać było i czuć że alkohol ładnie się po niej rozprowadza a gdy sobie dolała zapowiadało się ciekawie.
- Ktoś bliższy? - zaciekawiło mnie to a wzmianka o włosach jakoś już tak zniechęciła. Kobiety i ich wytyczne do wszystkiego.
- Dawno się rozstałyście? - po ostatniej wypowiedzi mogłem a wręcz powinienem się domyślić że chodzi o inną kobietę. Co mnie dziwi, że Bjorn się do niej przywiązała. Widocznie nie wszystkie nauki przejęła chociaż i ja nie byłem lepszy.
Wypiłem resztę piwa dolewając resztki już z jednego dzbana.
Obrazek
Do you think about
Everything you've been through
You never thought you'd be so depressed
Are you wondering
Is it life or death
Do you think that there's no one like you
ODPOWIEDZ

Wróć do „Górska Forteca”